سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | دوشنبه، ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

کسب رتبه برتر صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره ملی - صفحه اصلی

 

 

« بازگشت

کسب رتبه برتر صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره ملی

کسب رتبه برتر صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره ملی


مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد از کسب رتبه برتر مسابقه رادیویی قند پارسی در جشنواره ملی خبر داد.

صداوسیمای مرکز این استان گفت: جشنواره آیین سخن در دو بخش مسابقه و نمایش با هدف پاسداشت زبان فارسی توسط معاونت صدای رسانه ملی برگزار شد.
امیر رئوف افزود: مسابقه قند پارسی از صداوسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد به تهیه کنندگی محمد صادق آزادی موفق شد به بخش نهایی جشنواره راه یابد.
وی ادامه داد: مسابقه رادیویی "قند پارسی" با حضور دو گروه شرکت کننده از کشور‌های فارسی زبان از جمله ایران، افغانستان و تاجیکستان تهیه و تولید شده است.
مدیرکل صداوسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: گروه‌های شرکت کننده به نام‌های "لعل درخشان" و "در دری" در این مسابقه در بخش‌های واژه شناسی، شعر خوانی، هنر و ادبیات فارسی و مشاهیر زبان فارسی با هم رقابت کردند.
رئوف با اشاره به اینکه کار در حوزه زبان فارسی برای ما وظیفه‌ای در راستای حفظ میراث فرهنگی و ملی است، گفت: زبان فارسی حاصل هزاران سال اندیشه ملت است، بنابراین این زبان نتیجه تلاش نیاکان ما بوده و همه مردم ایران و فارسی زبانان در قبال آن مسئول هستند و به همین علت صدا وسیما در راستای وظیفه ذاتی خود به این مقوله ورود پیدا کرده است.
وی یادآور شد: برای اولین بار در معاونت صدای رسانه ملی چنین جشنواره‌ای برای حفظ و پاسداشت زبان فارسی برگزار شده است.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان ادامه داد: یکی از برنامه‌های رادیو دنا در رویکرد جدید رسانه ملی، تولید مسابقه، نمایش و حتی مستند‌های رادیویی با موضوع پاسداشت زبان فارسی است.
آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی آیین سخن با حضور غلامعلی حداد عادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، سیدتقی سهرابی معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما، شاهید مظفری قائم مقام معاونت صدا، محمد جعفر محمد زاده مدیر شبکه رادیویی ایران و رئیس شورای پاسداشت زبان فارسی معاونت صدا، یدالله گودرزی دبیر جشنواره ملی «آیین سخن» و با حضور نمایندگانی از سفارتخانه کشور‌های فارسی زبان و جمعی از اصحاب رسانه ۱۴ تیر در سالن شماره یک شهدای رادیو برگزار شد.