Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

40 میلیارد ریال به بخش توانبخشی استان اختصاص یافت

40 میلیارد ریال به بخش توانبخشی استان اختصاص یافت


معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص 40 میلیارد ریال اعتبار به بخش توانبخشی این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران یاسوج ، محمد حبیبیان در همایش روز جهانی معلولان در گچساران گفت: تاکنون 50 درصد از این میزان اعتبارات جذب شده است.

وی بیان کرد: 18 هزار معلول در این استان وجود دارد که از این تعداد تنها10 هزار و 520 نفر دارای پرونده هستند.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد افزود: 138 معلول نخبه در زمینه های های مختلف از جمله فرهنگی و ورزشی تاکنون در این استان شناسایی شده است.

حبیبیان گفت: 391 نفر از معلولان این استان امسال در دانشگاه های دولتی و آزاد پذیرفته شدند.

وی با اشاره به اینکه ازدواج های فامیلی اصلی ترین دلیل معلولیت در این استان است گفت: شهرستان بویراحمد بیشترین آمار معلولین را در سطح استان دارد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد افزود: راه اندازی شورای سالمندان، راه اندازی تئاتر معلولین، اجرای طرح مراقبت خانگی از مهمترین برنامه های اجرا شده این سازمان در سال جاری است.

حبیبیان تصریح کرد: توانبخشی این استان امسال خدمات ارزنده ای به معلولان در زمینه های وسایل توانبخشی، حمایت های تحصیلی ، کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان، کلینیک های توانبخشی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و خدمات مکاتبه ای ارایه کرده است.

فرماندار گچساران نیز در این همایش گفت: ارج نهادن به توانایی ها و خلاقیت های معلولان و تکریم و باور آنان همواره باید مورد توجه آحاد مردم باشد.

محمد شفیعی ابراز کرد: یک هزارو 100 معلول در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد تنها 600 نفر آنها مستمری بگیر هستند.

وی ابراز کرد: بهبود کیفیت زندگی معلولان در گرو تلاش های یک دستگاه یا نهاد نیست بلکه نیازمند عزم همه دستگاهها و مشارکت فعالانه خیرین و بخش خصوصی است.