Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

100 میلیارد ریال برای تامین آب منطقه دره خواجه چاروسا تخصیص یافت

استاندار كهگیلویه و بویراحمد گفت: 100 میلیارد و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی طرح های اقتصادی زودبازده برای تامین آب دشت امامزاده جعفر (ع) گچساران و منطقه دره خواجه چاروسا تخصیص یافته است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج، دكتر سید 'حسین صابری'  در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه كهگیلویه و بویراحمد افزود: این میزان اعتبار بین سازمان جهاد كشاورزی و شركت آب منطقه ای استان توزیع خواهد شد كه سهم شركت آب منطقه ای 57 میلیارد ریال است.

وی بیان كرد: عملیات اجرایی این دو طرح از سال 78 آغاز شده و پیشرفت فیزیكی هر كدام نیز حدود 80 درصد است.

صابری اظهار كرد: شیوه برگزاری نشست های شورای برنامه ریزی و توسعه كهگیلویه و بویراحمد و نحوه بررسی مصوبات آن از سال 92 دچار برخی تغییرات خواهد شد.

وی عنوان كرد: اعضای نشست شورای برنامه ریزی و توسعه كهگیلویه و بویراحمد با مطالعه قبلی و آمادگی لازم در این نشست شركت كنند.

صابری ابراز داشت: از آنجا كه مصوبات نشست شورای برنامه ریزی و توسعه كهگیلویه و بویراحمد اهمیت ویژه ای دارد حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان در آن الزامی است.

وی افزود: در سال 92 از حضور كارشناسان و یا معاونان نهادهای دولتی كهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه این استان ممانعت می شود و هدف از این اقدام تصمیم گیری اصولی و مطلوب است.

صابری گفت: بخش گردشگری كهگیلویه و بویراحمد باید بیش از پیش توسعه یابد زیرا دارای قابلیت و ظرفیت چشمگیری برای رونق اقتصادی این استان است و می تواند نقش بسزایی در این زمینه ایفا كند.

در این نشست 32 مصوبه كارگروه های تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی، پژوهش، فناوری و تحول اداری، میراث فرهنگی، درآمد و تجهیز منابع استانی، اشتغال و سلامت بررسی و تصویب شد.