Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

100 میلیارد ریال برای تامین آب منطقه دره خواجه چاروسا تخصیص یافت

100 میلیارد ریال برای تامین آب منطقه دره خواجه چاروسا تخصیص یافت


استاندار كهگیلویه و بویراحمد گفت: 100 میلیارد و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی طرح های اقتصادی زودبازده برای تامین آب دشت امامزاده جعفر (ع) گچساران و منطقه دره خواجه چاروسا تخصیص یافته است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج، دكتر سید 'حسین صابری'  در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه كهگیلویه و بویراحمد افزود: این میزان اعتبار بین سازمان جهاد كشاورزی و شركت آب منطقه ای استان توزیع خواهد شد كه سهم شركت آب منطقه ای 57 میلیارد ریال است.

وی بیان كرد: عملیات اجرایی این دو طرح از سال 78 آغاز شده و پیشرفت فیزیكی هر كدام نیز حدود 80 درصد است.

صابری اظهار كرد: شیوه برگزاری نشست های شورای برنامه ریزی و توسعه كهگیلویه و بویراحمد و نحوه بررسی مصوبات آن از سال 92 دچار برخی تغییرات خواهد شد.

وی عنوان كرد: اعضای نشست شورای برنامه ریزی و توسعه كهگیلویه و بویراحمد با مطالعه قبلی و آمادگی لازم در این نشست شركت كنند.

صابری ابراز داشت: از آنجا كه مصوبات نشست شورای برنامه ریزی و توسعه كهگیلویه و بویراحمد اهمیت ویژه ای دارد حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان در آن الزامی است.

وی افزود: در سال 92 از حضور كارشناسان و یا معاونان نهادهای دولتی كهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه این استان ممانعت می شود و هدف از این اقدام تصمیم گیری اصولی و مطلوب است.

صابری گفت: بخش گردشگری كهگیلویه و بویراحمد باید بیش از پیش توسعه یابد زیرا دارای قابلیت و ظرفیت چشمگیری برای رونق اقتصادی این استان است و می تواند نقش بسزایی در این زمینه ایفا كند.

در این نشست 32 مصوبه كارگروه های تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی، پژوهش، فناوری و تحول اداری، میراث فرهنگی، درآمد و تجهیز منابع استانی، اشتغال و سلامت بررسی و تصویب شد.