Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

گسترش رشته های نوین و کاربردی از اولویت های فنی و حرفه ای یاسوج است

گسترش رشته های نوین و کاربردی از اولویت های فنی و حرفه ای یاسوج است


رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای یاسوج گفت:آموزش و گسترش رشته های نوین و کاربردی نظیر انرژی خورشیدی از اولویت های این مرکز است.

سید نظام حبیب پور در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج افزود: توسعه رشته های نوین و کاربردی و آموزش آنها به مهارت آموزان می تواند منجر به ایجاد اشتغال و کاهش هزینه ها در مصرف انرژی شود.

وی بیان کرد:مرکز آموزش فنی و حرفه ای یاسوج در راستای سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای دوره های آموزشی کوتاه مدت مورد نیاز جامعه را برای جوانان جویای کار و ارتقای مهارت افراد شاغل در بخش های گوناگون برگزار می کند.

حبیب پور این آموزش ها را شامل رشته های تراشکاری، فرز کاری، CNC، تعمیرلوازم خانگی، تاسیسات، جوشکاری، اتومکانیک،انرژی خورشیدی،برق، کابینت سازی، زنبورداری، پرورش قارچ و هتلداری اعلام کرد.

وی اظهار کرد: این دوره های آموزشی کوتاه مدت در بخش های ثابت، سیار روستایی و شهری، ندامتگاه، پادگان و صنایع اجرا می شود.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای یاسوج عنوان کرد: به منظور ارزشیابی مهارت آموزان به طور ماهیانه آزمون های ارزشیابی به صورت کتبی و عملی در این مرکز برگزار می شود.

حبیب پور افزود: مهارت آموزان و افرادی که به هرنحوی مهارتی را فرا گرفته اند مورد ارزیابی قرار می گیرند که به افراد قبول شده گواهینامه مهارت اعطا خواهد شد.

وی گفت:در این مرکز آموزشی تعداد زیادی از کارگران و عوامل ساختمانی نظیر بنا،بتون ساز و بتون ریز، قالب بند، گچ کار و جوشکار ساختمان و سایر بخش ها به طور هفتگی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

حبیب پور بیان کرد: دوره های مختلف آموزشی فنی و حرفه ای مرکز یاسوج براساس استانداردهای آموزشی سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود که در این استانداردها ساعات اموزش نظری و عملی و سرفصل ها مشخص شده است.

وی اظهار کرد: سالانه در مرکز آموزش فنی و حرفه ای یاسوج در بخش های ثابت، سیارشهری و روستایی، پادگان،زندان و صنایع افزون برپنج هزارو 500 نفر آموزش های مهارتی را فرا می گیرند که نقش مهمی در تامین نیروی انسانی ماهر و متخصص در استان دارد.

حبیب پور تعداد رشته های آموزشی در مراکز ثابت و سیار را 50 مورد عنوان کرد و گفت: استقبال مهارت آموزان از رشته های فنی و حرفه ای در این مرکز مطلوب است و بیشتر رشته های کوتاه مدت شامل پرورش قارچ، تعمیر موبایل، تعمیر لوازم خانگی و برقی مورد توجه متقاضیان قرار می گیرد.