جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

کورش رضوانی فر - نمایش محتوای موسیقی

 

 

کورش رضوانی فر

کورش رضوانی فر متولد ۲۷/۷/۱۳۵۰روستای تلزالی از توابع شهرستان بویراحمد است. از ۷ سالگی در مدرسه ابتدایی فعالیت خود را با صوت و لحن قرآن در صفوف صبحگاهی دانش آموزان و در کنار آن به عنوان تک خوان گروه سرود و آهنگ های انقلابی آغاز کرد. علاوه بر آن موذن مدرسه بود و در جشنواره های متعدد دانش آموزی و فرهنگی و هنری شرکت و چندین مقام اول در زمینه تک خوانی در مراحل شهرستانی ، استانی و کشوری داشت. بنا به علاقه فراوان به فرهنگ و هنر و موسیقی فولکلور (محلی) قوم لر به فعالیت جدی در این زمینه پرداخت تا اینکه به تدریج برای معرفی زبان و گویش استان کهگیلویه و بویراحمد قطعه موسیقی علی بی علی بی  را برای اولین بار در رسانه ملی در شبکه یک در سال ۷۶ در برنامه صبح به خیر ایران اجرا نمود و بعد از آن به فکر اولین آلبوم رسمی خود در زمینه شهدای کربلا تحت عنوان ماه هاشمی که تهیه و تولید آن را خود به عهده داشت افتاد. این اثر در جنوب کشور مورد استقبال فراوان قرار گرفت. بعد از آن آلبوم های شیون افتو، یاس نینوا، مظلوم عالم، ایل احساس، عامه زینب، رخش بی سوار، دا، درد گرون و شرم او را تهیه نمود. در اردیبهشت سال ۱۳۸۹ به دعوت از خواهر خواندگی اروپا و ایران در کشور های آلمان، سوئد، سوئیس، فرانسه، ایتالیا به اجرای کنسرت پرداخت. از دیگر فعالیت های ایشان اجرا های کنسرت در تالار وحدت، کاخ سعد آباد، کاخ نیاوران، ارگ آزادی، کرمان، اصفهان، اهواز، شیراز ، بند عباس، بوشهر، بندر امام، بهبهان و یاسوج و حضور در شبکه های یه ، دو ، سه، شبکه شما، شبکه جام یک، دو، سه، شبکه تهران، شبکه افلاک، شبکه دنا، شبکه زاگرس، شبکه جهانبین و دیگر شبکه های استانی کشور است.

به عنوان چهره ماندگار عشایر ایران در فرهنگستان هنر تهران و عشایر کرمان از ایشان تجلیل به عمل آمد.

وی در جشنواره روستا مقام اول در جنوب ایران را کسب نموده و در جشنواره بین المللی عشایر ایران در نمایشگاه بین المللی ایران که بهمن ماه ۹۱ در تهران برگزار شد جزء خواننده های برتر عشایر ایران با حضور هیئت دولت در افتتاحیه و اختتامیه به عنوان برگزیده گان اجرا نمود. همچنین خواننده فیلم سینمایی کی لهراس، مستند گبه، داستانی خروس و یک قدم تا دنا است.

کوروش رضوانی فر دارای کارت صلاحیت درجه یک تدریس آواز و دارای درجه سه هنری آواز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو خانه موسیقی ایران می باشد.