Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

کاهش 9درصدی سزارین در بیمارستان امام خمینی دهدشت

کاهش 9درصدی سزارین در بیمارستان امام خمینی دهدشت


رئیس بیمارستان امام خمینی دهدشت با بیان اینکه میزان سزارین در این بیمارستان از زمان اجرای طرح تحول از 37 به 28 درصد رسیده است، این رقم را در محدوده استاندارد کشوری دانست.امین یوسفی‌نیا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فاز نخست ارتقای هتلینگ بیمارستان امام خمینی دهدشت با اعتباری بالغ بر 295 میلیون تومان انجام گرفته است.

رئیس بیمارستان امام خمینی دهدشت تصریح کرد: در راستای ارتقای کیفیت هتلینیگ بخش‌های اطفال، گوش، حلق و بینی این بیمارستان تاکنون تعمیر و مرمت شده و آماده بهره‌برداری است.

یوسفی‌نیا افزود: توسعه تجهیزات رفاهی بیمارستان به انجام رسیده و فاز دوم آن با تعمیرات بخش‌‌های زنان، جراحی و اتفاقات در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به سیاست وزارت بهداشت در ترویج زایمان طبیعی، با بیان اینکه برنامه کاهش سزارین و افزایش زایمان طبیعی در بیمارستان دهدشت اجرا شده است، افزود: این بیمارستان از لحاظ درصد سزارین جزء پایین‌‌ترین آمارهای کشوری قرار دارد.

به گفته یوسفی‌نیا از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت میزان سزارین در بیمارستان دهدشت با شدت بیشتری کاهش یافته به طوری از 37 درصد به 8/28 رسیده است و این رقم در محدوده استاندارد کشوری قرار دارد.

 

منبع: خبرمرکز