سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

کاهش میزان خودکشی در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش میزان خودکشی در استان

کاهش میزان خودکشی در استان

میزان خودکشی در کهگیلویه وبویراحمد ۱۹ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری در جلسه کمیته بررسی و راه های مبارزه با خودکشی که امروز در بهزیستی استان برگزار شد با بیان اینکه باید به این موضوع به صورت ویژه پرداخته شود گفت: تعدادخودکشی سال 97 نسبت به سال قبل از آن 19 درصد کاهش داشته است.

حجت الاسلام میرمحمدی افزود: باید در جلسات دلایل این ناهنجاری را بررسی کرد و اقدامات و راهکار هایی برای جلوگیری از وقوع اینگونه حوادث اندیشیده شود .

خانم صفایی مدیر کل امور بانوان استانداری نیز در این نشست با بیان اینکه مشکلات فرهنگی و اجتماعی در نقاط محروم از جمله شهر دیشموک کم نیست خواستار توجه بیشتر متولیان امر در فرهنگ سازی و ارائه خدمات اجتماعی و مشاوره در این مناطق شد.

فرماندار بویراحمد هم با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در این شهرستان بیشتر در مناطق حاشیه ای شهر یاسوج و برخی روستاها رخ می دهد گفت: شوراها و دهیاری ها می توانند در امر پیشگیری از خود کشی در روستاها و حاشیه شهر ها نقش موثری داشته باشند .

تقوی عضو دانشگاه علوم پزشکی استان هم با اشاره به پژوهش های انجام شده، اختلافات خانوادگی ،خودکشی اکتسابی ،افسردگی،بیکاری و مصرف موادمخدر را از جمله علل های عمده خودکشی در چند سال اخیر عنوان کرد.

برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه خانواده های روستایی و شهری ،جلوگیری از بزرگ نمایی آسیب های اجتماعی در سایت ها خبری استان ، اجرای برنامه های نشاط آور برای جوانان ،برگزاری جلسات مشاوره ای در مدارس برای دانش آموزان و برگزاری ویژه برنامه راهکار های مقابله با این آسیب اجتماعی در صدا و سیما از جمله مصوبات این نشست بود.

دکتر خرامین عضو هیات علمی دانشگاه یاسوج هم با انتقاد از بزرگ نمایی و اغراق برخی افراد و سایت های خبری در خصوص میزان خودکشی در استان گفت: با همکاری دستگاه های متولی از جمله بهزیستی و استانداری می توان با برگزاری جلسات مشاوره ای و کار فرهنگی تعداد خودکشی را در استان کاهش داد.