جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

کاظم کریمی - نمایش محتوای موسیقی

 

 

کاظم کریمی

کاظم کریمی متولد سال 1357 در روستای سرابتاوه از توابع شهرستان بویراحمد،شهر یاسوج است. وی از همان اوان کودکی علاقه وافری به آواز و موسیقی داشت وی در دوران نوجوانی با شرکت در گروه های تئاتر مدارس فعالیت هنری خود را آغاز نمود.علاقه ایشان به تئاتر موجب شد تا پس از اتمام دوره ی دبیرستان ، به تهران عزیمت و در آزمون دانشگاه هنر شرکت نماید. پس از قبولی در رشته بازیگری تئاتر به دلیل اینکه اولویت اولش آواز و موسیقی بود پس از گذراندن سه ترم ، انصراف خود را از این رشته اعلام و عازم شیراز شد تا در کلاس های آزاد موسیقی آنجا شرکت نماید.

او پس از مدتی توانست به عنوان نوازنده ی کمانچه و ویلن ، با بسیاری از خوانندگان به نام منطقه همراهی و همکاری نماید. سپس در محضر آقای سید همت هاشمی در زمینه ی موسیقی اصیل ایرانی ، موسیقی فولکلور ، آوا شناسی و فراگیری ردیف های آوازی تلمذ نمود و از محضر ایشان بهره ها برد.

وی در سال 1388 به تشویق همسرش به کلاس آواز در اصفهان نزد مجتبی عسگری " از شاگردان خوب استاد محمدرضا شجریان " راه یافت و فراگیری ردیف های آوازی را نزد ایشان تکمیل و همزمان به ادامه تحصیل در رشته ی موسیقی در دانشگاه تهران همت گماشت. ایشان در زمان حضورش در تهران با اساتیدی چون علی اکبر شکارچی ، حمیدرضا نوربخش و هومان رومی آشنا شد و از رهنمود ها و تجربیات آنان بهره مند شد. همچنین مدت کوتاهی از آموخته های آقای رحیم عدنانی " خواننده قوم بختیاری " استفاده نمود.

کاظم کریمی طی سال های اخیر برنامه های متعددی را در ایران و خارج از کشور ، در قالب کنسرت ، اجرا نمود و در بیش از صد جشنواره و همایش مختلف موسیقی شرکت و حائز رتبه گردید.وی طی سال های گذشته با سازمان صدا و سیما و نیز صدا و سیمای مراکز استان ها همکاری نمود و به مناسبت های مختلف ، به اجرای برنامه پرداخت.

در سال 1391 اولین آلبوم او به نام " وار " با موسیقی و تنظیم استاد حمید توفیقی بروجنی ، در حیطه موسیقی محلی کهگیلویه و بویر احمد ، روانه بازار موسیقی کشور گردید که با استقبال بسیار خوب دوستداران و علاقه مندان موسیقی مواجه شد. وی هم اکنون در حال ضبط تصنیف " ایران " به آهنگسازی استادش سید همت هاشمی و تنظیم استاد مجید درخشانی ، با حمایت مدیر کل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد جناب مهندس محمود باقری است و سه آلبوم موسیقی محلی در دست انتشار دارد که تا سال آینده تقدیم دوستداران و مردم با شرافت و غیرتمند استان و کشور خواهد شد.