جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

کارخانه کوبودنا الگوی کارآفرینی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

کارخانه کوبودنا الگوی کارآفرینی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی

کارخانه کوبودنا الگوی کارآفرینی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی

کارخانه صنایع غذایی کوبودنا الگوی کارآفرینی خلاقانه مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است.

محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری معاونت علمی رئیس جمهور، کارشناس گیاهان دارویی نهاد ریاست جمهوری و مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی به همراه معاون اقتصادی استاندار، مدیران کل اقتصادی استان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کارخانه صنایع غذایی کوبودنا و مجموعه آرد باقری بازدید کردند.

دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان اینکه کارخانه صنایع غذایی کوبودنا  الگوی کارآفرینی خلاقانه مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است گفت: کارخانه صنایع غذایی کوبودنا نمونه یک اقتصاد خوب، خلاقانه و متکی به درون است.

محمد حسین عصاره افزود: حرکت‌هایی شبیه این کارخانه در استانی کوچک با اهدافی بزرگ ما را به آینده اقتصاد کشور امیدوار می‌کند.

دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان اینکه اقتصاد کشور را باید به سمت این نمونه از تولید حرکت دهیم، گفت: کارخانه‌ای مثل کوبودنا امروز نان را برای مصارف مختلف و سنین مختلف و کاربردهای گوناگون تولید می‌کند و در آینده نیز فرآورده‌های درمانی مبتنی بر نان به خطوط تولید آن اضافه می‌شود که این یعنی حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان و نتیجه آن تولید ثروت از دانش برای کشور است.

عضو هیات علمی دانشگاه یاسوج نیز در این بازدید با بیان اینکه با وجود کارخانه نان کوبودنا و راه اندازی مجتمع گیاهان دارویی در کنار آن، استان کهگیلویه و بویراحمد پایلوت نان داروها در کشور می شود، گفت: دو برنامه تولید نان دارو و ایجاد کارخانه جامع گیاهان دارویی در برنامه ریزی های آینده شرکت کوبودنا طراحی شده است.

عزیزالله جعفری، متخصص گیاهان دارویی دانشگاه یاسوج  افزود: در زمینه نان دارو فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی به منظور اخذ مجوزهای بهداشتی در حال انجام است و تمام موارد از جمله نوع گیاه دارویی، نوع خاصیت درمانی، میزان تولید و میزان ترکیب با نان در پروپوزال های طرح آمده تا به صورت علمی بررسی شود.

مدیرعامل مجموعه صنایع غذایی کوبودنا نیز در این بازدید با بیان اینکه  فعالیت این مجموعه در سال 1375 با کارخانه آرد باقری آغاز شد، گفت: در سال 1394 در طرح توسعه کارخانه آرد به دنبال ایجاد مجموعه ای مرتبط بودیم که تولید نان بهترین گزینه بود.

بهرام باقری با بیان اینکه کوبودنا حالا بزرگترین تولید کنندۀ نان در جنوب کشور و تنها تولید کننده نان حجیم بلوط در خاور میانه است، افزود: مجموعه کوبودنا امروز بزرگترین واحد تولید نان جنوب کشور است و توانسته است به هدف اولیه خود یعنی دستیابی به بازارهای جنوب کشور با تولید بیش از 150 نوع نان، دست یابد.