Skip to Content

پیش‌بینی خرید 3هزار تن نمک برای مواقع اضطراری

پیش‌بینی خرید 3هزار تن نمک برای مواقع اضطراری


معاون راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش‌بینی می‌شود 3 هزار تن نمک برای مواقع اضطراری در این استان خریداری شود.

محمد نصیری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود 3 هزار تن نمک و 6 هزار تن ماسه در مواقع اضطراری برای این استان خریداری شود.

معاون راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خرید مایحتاج زمستانی از جمله لاستیک به قیمت 450 میلیون تومان، خرید نفت و گاز، مواد روغنی و باطری به مبلغ 350 میلیون تومان تدابیر امسال راهداری برای مواقع اضطراری در استان است.

وی عنوان کرد: 160 دستگاه خودروی سبک، سنگین و نیمه‌سنگین در اختیار راهداری است که به دلیل فرسودگی برخی از این دستگاه‌ها، 40 دستگاه خودوری جدید توسط بخش خصوصی وارد چرخه راهداری شد.

این مسئول اضافه کرد: از اول آذر تاکنون نیرو‌های راهداری در 22 پایگاه مستقر شدند و در راستای آمادگی بیشتر نیروهای راهداری مانور آمادگی زمستانی برگزار شد.

نصیری از خرید 60 دست لباس برای نیروهای راهدار این استان خبر داد و گفت: اجرای 28 کیلومتر روشنایی در سطح استان انجام شد که این روشنایی‌ها در محور گچساران- امامزاده جعفر، بوستان- باشت با پیشرفت 70 درصد، یاسوج به بابامیدان با 50 درصد پیشرفت و اجرای روشنایی در تونل تلخاب به مبلغ 500 میلیون تومان از اقدامات راهداری در سال جاری است.

معاون راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی اضافه کرد: امسال اعتبار اختصاص یافته به راهداری کهگیلویه و بویراحمد در حوزه حذف نقاط حادثه‌خیز، احداث روشنایی، نصب علایم و روکش آسفالت 32 میلیارد تومان است که این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش داشته، ضمن اینکه بیش از 50 درصد اعتبار مورد نظر تخصیص داده شده است.

منبع خبر مرکز