جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

پلمپ ۳۲ واحد عرضه غیر مجاز دام در منطقه دشت روم - نمایش محتوای خبر

 

 

پلمپ ۳۲ واحد عرضه غیر مجاز دام در منطقه دشت روم

پلمپ ۳۲ واحد عرضه غیر مجاز دام در منطقه دشت روم

با هدف صیانت از سلامت شهروندان کشتار و عرضه سنتی و غیرمجاز دام در روستای "تنگاری دشتروم" یاسوج ممنوع و با دستور قضایی پلمپ شد.

مدیرکل دامپزشکی این استان گفت: یکی از معضلات موجود در شهرستان بویراحمد کشتار گسترده دام به صورت غیرمجاز در ۳۲ واحد عرضه غیر مجاز منطقه تنگاری دشتروم در حومه شهر یاسوج با سابقه زمانی طولانی بود.
آقای بهمنش با بیان اینکه تذکر مکرر شفاهی و کتبی و برگزاری جلسات متعدد در مسجد منطقه با حضور مسئولان موثر واقع نشد افزود: تصمیم جدی برای جلوگیری از کشتار غیرمجاز دام در این منطقه از سوی استاندار تصویب شد.
وی ادامه داد: به دلیل تهدید بهداشتی مصرف کنندگان و همچنین قصابان که مستقیم با لاشه‌های کشتاری در تماس بودند دامپزشکی با همکاری دستگاه قضا، استانداری، نیروی انتظامی، مرکز بهداشت و دادستانی این مراکز پلمپ و خاطیان به مراجع قضائی معرفی شدند.
بهمنش با بیان اینکه به منظور فعالیت مجدد قصابان این منطقه همه کشتارها در کشتارگاه، با نظارت بهداشتی بازرسان انجام می شود اضافه کرد: لاشه ها پس از طی مراحل پیش سرد به صورت رایگان، در محل مراکز عرضه به قصابان تحویل میشود.
مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور گندزدایی و ضدعفونی محل به دلیل وجود خونابه و موارد غیربهداشتی حاصل از کشتار دام، این مراکز توسط اکیپ های دامپزشکی سمپاشی شد.
وی از شهروندان خواست از مصرف گوشت‌های بدون مهر و لیبل دامپزشکی خود داری کنند و موارد کشتار غیرمجاز را با شماره تلفن ۱۵۱۲  به دامپزشکی گزارش دهند.
گفتنی است از سال‌های گذشته کشتار دام در روستاها و در حاشیه جاده‌های پرتردد استان به صورت سنتی انجام می‌شد و این اقدام در روزهای تعطیل افزایش چشمگیری داشت.