سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت تسهیلات به واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات به واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان

پرداخت تسهیلات به واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان

به شرکت‌های دانش بنیان و واحد‌های فناور کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات بدون سود پرداخت می‌شود.

پارک علم و فناوری استان گفت:به شرکت‌های دانش بنیان و واحد‌های فناور استان که طرح تحقیقاتی و اختراعاتشان به مرحله تجاری سازی رسیده باشد مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بدون سود پرداخت می‌شود.
سید شمس الدین هاشمی افزود:همچنین به محققان و پژوهشگران استان که ایده و طرح ارائه دهند در مرحله اول مبلغ ۵ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
وی گفت:هم اکنون ۱۳ واحد فناور و ۳ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مستقر است.
هاشمی افزود:با استقرار و فعالیت این شرکت‌ها و واحد‌ها برای ۷۰ نفر که همگی دارای کارشناسی ارشد و دکترا هستند شغل ایجاد شد.
رئیس پارک علم و فناوری استان اضافه کرد:این شرکت‌ها در زمینه‌های تجهیزات پزشکی، گیاهان دارویی، کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی و فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال فعالیت و انجام کار‌های تحقیقاتی و پژوهشی هستند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۳ واحد فناور و ۳ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مستقر است گفت: علاوه بر شرکت‌ها و واحد‌های فناور ۲ مرکز رشد در شهر‌های یاسوج و گچساران راه اندازی و فعالیت دارند.
سید شمس الدین هاشمی از افزایش ۴۲۰ درصدی اعتبار پارک علم و فناوری استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و افزود: بودجه پارسال این پارک ۸۰۰ میلیون تومان بوده که با تلاش مسئولان این اعتبار امسال به بیش از ۴ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.
هاشمی جا نیفتادن و نداشتن شناخت و آگاهی کافی مسئولان و مردم استان از راه اندازی و فعالیت این پارک و واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان مستقر در آن را از عمده مشکلات و چالش‌های پیش روی این بانک برشمرد و اضافه کرد:رسانه‌ها باید با اطلاع رسانی و نهادینه کردن این مهم در استان بیش از پیش تلاش کنند.