Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

پدافند سایبری مهمترین راهبرد برای جلوگیری از جنگ نرم دشمن است

پدافند سایبری مهمترین راهبرد برای جلوگیری از جنگ نرم دشمن است


فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد بر لزوم توجه به کاربرد پدافند غیرعامل در حوزه های مختلف تاکید کرد و گفت: پدافند سایبری و سیستم های اطلاعاتی و امنیتی امروزه یکی از مهمترین و راهبردی ترین مقوله برای جلوگیری از تهاجم نرم دشمن است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج، سردار یونس امیری در جمع مسوولان ومدیران اجرایی و امنیتی کهگیلویه وبویراحمد افزود: کارشناسان و تحلیلگران مسایل امنیتی ، نظامی و فرهنگی در جامعه معتقدند که پدافند سایبری از نوع پدافند در حوزه استحکامات و سخت افزاری بسیار پیچیده تر است.

وی با بیان اینکه پدافند سایبری حوزه های مختلف فرهنگی ، عقیدتی ، سیاسی ، نظامی و اقتصادی را شامل می شود افزود: دشمن بیشترین هدف و فعالیت خود را بر روی فضای سایبری و اطلاعاتی در کشور متمرکز کرده است.

سردار امیری پدافند غیرعامل در نوع استحکامات و سخت افزاری را نیز یادآور شد و افزود: این نوع پدافند در همه حوزه ها و تاسیسات زیربنایی و کاربردی دخالت دارد.

وی با تشریح برخی جزئیات پدافند غیرعامل و لزوم اجرای آن در مواقع بحران و جنگ ، اظهار داشت: آمادگی و مجهز شدن برای مقابله با دشمن و ایجاد زیرساخت های دفاعی از مهمترین اصول اولیه و اساسی در جنگ است.

سردار امیری اظهار کرد: اسلام دروآیات و روایات دینی نیز در همین راستا تاکیدهای فراوانی داشته است.

وی در تعریف و مفهوم طرح پدافند غیرعامل افزود: مجموعه اقداماتی که با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی یا غیرنظامی و همچنین تلفات انسانی جلوگیری کرد.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد گفت: مهمترین هدف پدافند غیرعامل کاهش آسیب پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از هر گونه اقدام نظامی و تنها با بهره گیری از فعالیت های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.

وی برخی از تاسیسات مهم و مورد هدف دشمن در مواقع بحرانی را شامل تاسیسات برق ، آب و ارتباطات عنوان کرد و اظهار کرد: باید بتوان با فراهم کردن امکانات خدماتی ، زیستی و دفاعی از هرگونه تعرض و آسیب به این تاسیسات و منابع حیاتی جلوگیری کرد.