Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

وظیفه اصلی دستگاههای دولتی زمینه سازی و بستر سازی در امر نماز است

استاندار در جلسه امروز شورای اقامه نماز که در دفتر امام جمعه برگزار شد زمینه سازی و بستر سازی در امر نماز را مهمترین وظیفه دستگاههای دولتی دانست و افزود: دستگاههای دولتی باید زمینه را فراهم کنند تا هر فردی که قصد انجام فریضه نماز را داشت مانعی بر سر راه وی نباشد. خادمی در ادامه گفت: از دیگر وظایف دستگاههای دولتی و فرهنگی فرهنگسازی در زمینه نماز است و دستگاههای ذیربط با تلاش هر چه تمام به این مهم توجه کنند. در این جلسه به مشکلات مساجد استان رسیدگی شدو مقرر شد هر چه زودتر مشکلات این مساجد مرتفع شود.

دبیر ستاد اقامه نماز استان هم در این جلسه برنامه های این ستاد در سال 92 اشاره کرد و گفت: برنامه هیا پرسش و پاسخ غیرحضوری در مناطق محروم ،دعوت از وبلاگ نویسان هم استانی به سمت و سوی نماز ، 70 نشست خانواده و 70 نشست دانش آْموزی با محوریت نماز در شهرستانهای استان ، گردآوری آثار نویسندگان در موضوع نماز از مهمترین برنامه های ستاد بوده است .

چراغزاده از دیگر برنامه های این ستاد که در کارگروه ستاد اقامه نماز به تصویب رسیده را برگزاری دوره های آموزشی نماز برای کارکنان ادارات ،احداث نمازخانه در نقاط گردشگری و پارکهای شهر و تعیین تکلیف مساجد بین راهی اعلام کرد.