Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

وجه مشترک نهضت عاشورا ویوم الله13آبان

وجه مشترک نهضت عاشورا ویوم الله13آبان


نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: استکبارستیزی، غیرت، جوانمردی و پیروی از ولایت فقیه از وجوه مشترک نهضت عاشورای حسینی و یوم الله 13 آبان است.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در جمع عزاداران حسینی در مصلای امام خمینی (ره) یاسوج با اشاره به تقارن تاریخی، معنادار و پرمفهوم روز عاشورا و یوم الله 13 آبان امسال، افزود: این تقارن موجب شده تا در سایه پیام های قیام عاشورا بهتر بتوان افتخارات کسب شده از سوی ملت ایران در یوم الله 13 آبان را تحلیل و تبیین کرد.

وی بیان کرد: زیر بار ظلم و ستم نرفتن از درس های مهمی است که امام حسین (ع) با قیام تاریخی خود به بشریت آموخت و انقلاب اسلامی ایران نیز به برکت این درس شکل گرفت و به پیروزی رسید.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به اینکه نهضت عاشورا مردانگی و غیرت را در شیعیان ایجاد کرد، اظهار کرد: زندگی کردن بدون امام حسین (ع) جز ذلت، خواری، نکبت و بدبختی چیز دیگری به دنبال ندارد و نهضت عاشورا مایه عزت و افتخار مسلمانان است که ملت ایران با عزاداری های خود از آن پاسداری می کنند.

وی عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران هیمنه پوشالی آمریکا را در دنیا شکست و به لطف الهی دوران خفت و خواری غربی ها نیز نزدیک است.

آیت الله ملک حسینی ابراز داشت: دشمنان ایران اسلامی برای ضربه زدن به نظام و انقلاب از تهدید، تحریم و تطمیع دریغ نمی کنند و در قیام عاشورا نیز تمام این موارد اتفاق افتاد که امام حسین (ع) و یاران باوفایش پاسخی قاطع به آنها دادند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: موضع ایران اسلامی در مقابل دشمنان خود موضع قدرت است و ملت ایران نیز با تاسی از نهضت عاشورا در زمینه مساله انرژی صلح آمیز هسته ای با غربی ها مذاکره می کند و هرگز زیر بار یاوه گویی ها و سخنان بی پایه و اساس آنان نمی رود.

آیت الله ملک حسینی گفت: مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای عضو گروه 1+5 در صورتی مطلوب و منطقی خواهد بود که منافع ملت ایران در آن تامین شود.

وی بیان کرد: جنگ امروز دشمنان علیه ایران اسلامی از نوع جنگ نرم و فرهنگی است که دشوارتر و پیچیده تر از جنگ نظامی خواهد بود.

آیت الله ملک حسینی اظهار کرد: دشمنان در جنگ نرم و فرهنگی با استفاده از ماهواره و اینترنت قلب و مغز قشرهای مختلف ملت ایران به ویژه نسل جوان را هدف قرار داده اند.

وی عنوان کرد: باید والدین و جوانان برای مقابله با جنگ نرم و فرهنگی دشمنان آمادگی لازم را داشته باشند زیرا روز به روز گسترده تر می شود.

آیت الله ملک حسینی ابراز داشت: بکارگیری رهنمودهای راهگشای مقام معظم رهبری در زمینه شناخت و مقابله اصولی با جنگ نرم و فرهنگی دشمنان تاثیرگذار است و باید مورد توجه جدی ملت ایران و متولیان امر قرار گیرد.

پس از عزاداری روز عاشورای حسینی و سردادن شعارهای حماسی و انقلابی به مناسبت یوم الله 13 آبان قطعنامه 9 ماده ای روز ملی مبارزه با استکبار جهانی قرائت شد و شرکت کنندگان نیز با سردادن شعار الله اکبر، خامنه ای رهبر و یا حسین (ع) مفاد آن را تایید کردند.

نماز ظهر عاشورا به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی امام جمعه یاسوج افامه شد.

 

منبع: خبر مرکز