سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

هشدار به مصرف کنندگان پیتزا - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار به مصرف کنندگان پیتزا

هشدار به مصرف کنندگان پیتزا

جعبه‌های پیتزا چنانچه بدون علامت استاندارد باشند برای مصرف کننده خطرناک است.

مدیرکل استاندارد استان با بیان اینکه مردم از وجود علامت استاندارد روی جعبه پیتزا مطمئن شوند گفت: جعبه‌های پیتزا مشمول مقررات استاندارد اجباری است و باید با علامت استاندارد تولید و توزیع شود.

بهمن رحمتی افزود: جعبه‌هایی که علامت استاندارد دارد یعنی بر اعمال، آزمون‌های میکروبی و فیزیکی آن ها از سوی استاندارد نظارت شده است و هیچ خطری برای مصرف کننده ندارد.

وی با بیان اینکه هیچ فاکتوری به اندازه دقت مصرف کنندگان در این مسئله کارساز نیست، اظهارداشت: بهترین ناظر، مصرف کنندگان هستند و آن‌ها هستند که باید دقت کنند پیتزا را در چه نوع جعبه‌ای از فروشنده تحویل می گیرند، چون به هر حال پیتزا حرارت دارد و در صورت آلوده بودن جعبه میکروب و باکتری‌ها به راحتی انتقال می‌یابند.

رحمتی با اشاره به علامت‌ استاندارد حک شده بر روی جعبه‌های پیتزا تاکید کرد: علامت‌ استاندارد با قید کد رهگیری ده رقمی زیر آن هنگام تولید مقوا در کارخانه بر آن زده می شود که مصرف کننده می بایست به این نشانه ها توجه کند.

مدیر کل استاندارد استان با بیان اینکه مهمترین عامل بازدارنده در این مسائل عدم خرید کالا توسط مشتریان است، افزود: مصرف کنندگان می توانند با ارسال کد ده رقمی زیر علامت استاندارد، به شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ از اصالت و صحت علامت استاندارد بر روی فرآورده ها اطمینان حاصل کنند.