جهش تولید | دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹

هدایت الله طیب شهید شاخص کهگیلویه وبویراحمد - نمایش محتوای خبر

 

 

هدایت الله طیب شهید شاخص کهگیلویه وبویراحمد

شهید طیب ۵ فروردین ماه سال ۱۳۶۱ در منطقه رقابیه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

دانشجوی شهید"هدایت الله طیب" یکی از شهدای شاخص این استان است که دانشگاهش در فلوریدای آمریکا را رها کرد و به جبهه‌های جنگ شتافت تا درعملیات فتح‌المبین به فیض شهات نائل شود.
شهید هدایت الله طیب در نیمه شب ۱۴ مرداد ۱۳۳۳ در روستای "موگر" از توابع شهر "سوق" در استان کهگیلویه و بویراحمد به دنیا آمد.

وی برای تحصیل در مقاطع بالاتر راهی شهرستان بهبهان از توابع استان خوزستان شد و در مدرسه ۲۵ شهریور (شهید بخردیان کنونی) بهبهان تحصیلات متوسطه خود را گذراند.
شهید طیب در دوران دبیرستان به فعالیت علیه رژیم طاغوتی شاهنشاهی پرداخت تا اینکه در خردادماه ۱۳۵۳ عوامل ساواک مقابل دبیرستان ۲۵ شهریور بهبهان او را دستگیر و به گچساران منتقل کردند.
طیب ۱۵ شهریور ماه سال ۱۳۵۶ برای ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کرد و پس از چندماه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی، وارد دانشکده کشاورزی سنت پترزبورگ فلوریدا شد و در رشته مهندسی کشاورزی تحصیل خود را آغاز کرد.
در آمریکا نیز آرام نگرفت و فعالیت‌های ضد رژیم پهلوی خود را گسترش داد و به فعالیت‌های ضد استکباری تبدیل کرد و با برپایی جلسات سخنرانی، به هدایت جوانان مسلمان ساکن آمریکا اقدام کرد و با همکاری تعدادی از دانشجویان مسلمان به تأسیس انجمن اسلامی دانشجویان اروپا و آمریکا در ایالت فلوریدا اقدام کرد و ۸ تیرماه سال ۱۳۵۸ طی یک انتخابات به عنوان نماینده دانشجویان سنت پترزبورگ فلوریدا انتخاب شد.
با پیروزی انقلاب اسلامی و در حالی که کمتر از دو ماه از آغاز جنگ نگذشته بود به وطن بازگشت تا در دفاع از کیان و ایمان خود جانانه تلاش کند و با توجه به اینکه او در دوران سربازی دوره سلاح‌های سنگین را گزرانده بود، پس از ورود به ایران خود را به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهران معرفی و پس از طی دوره یک ماهه آموزش نظامی در شیراز، مدت شش ماه را در جبهه‌ی آبادان خدمت کرد.
در آبان ماه سال ۱۳۶۰ برای بار دوم به جبهه‌ اعزام شد و به عنوان معاون گروهان رزمی حضرت مهدی (عج) فعالیت خود را آغاز کرد و همزمان با شروع عملیات فتح المبین، فرماندهی تانک‌های چیفتن را بر عهده گرفت.
این شهید والامقام هنوز ۵ روز بیشتر از سال ۶۱ نگذشته بود که در منطقه رقابیه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
در یادداشتی از شهید "هدایت الله طیب" می‌خوانیم: خدایا نکند ثمره جنگ یاران‌مان، به چنگ فرنگی مسلکان افتد.
نکند خونین‌کفنان در غربت بمیرند تا خوش‌باوران غرب زده کام گیرند، نه! هرگز! کفر است، مگر می‌شود خون حسین (ع) پایمال شود.