Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

نهضت عاشورا اسلام را بیمه کرد

نهضت عاشورا اسلام را بیمه کرد


معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در مراسم شام غریبان امام حسین (ع) در دهدشت گفت:امام حسین(ع) با قیام و نهضت عاشورایی خود اسلام را بیمه کرد.

مراسم شام غریبان سالار شهیدان و یاران باوفایش پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد امام جعفر صادق (ع) دهدشت برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام احمد تقوی در این مراسم با اشاره به اینکه در عالم بشریت حوادث مهم و جنگ‌های خونینی اتفاق افتاد اما مرور زمان آنها را به فراموشی سپرد، افزود: اما یاد و نام امام حسین (ع) بعد از 14 قرن هم چنان جاودانه در تاریخ مانده است.

 

تقوی با بیان اینکه قانون فرسوده شدن نتوانسته است نام حسین را از دل‌ها و زبان‌ها بیندازد، تصریح کرد: هر سال گرمای عشق به کربلا گرم‌تر و شور حسینی پرشورتر شده و رونق بیشتری دارد.

 

وی رمز موفقیت این ماندگاری را قیام اباعبدالله الحسین (ع) با آن ویژگی‌ها و خصلت‌هایی که حماسه‌سازان عاشورایی حسینی دارند عنوان کرد.

 

تقوی از حضرت ابوالفضل (ع) به عنوان دوم شخصیت عاشورای حسینی یاد کرد و در تبیین ویژگی شخصیتی این بزرگ‌مرد کربلا خاطرنشان کرد: حضرت ابوالفضل (ع) مقامی دارد که همه شهدا به آن غبطه می‌خورند که ای کاش در مقام او بودند.

 

این مسئول ایمان راسخ، بصیرت، عرفان و ولایت‌مداری را از ویژگی‌های شاخص حضرت ابوالفضل (ع) برشمرد و گفت: آن دلاورمرد تاریخ در مقابل سخت‌‌ترین آزمایش‌ها هیچ گونه تزلزلی در مسیرش ایجاد نکرد.

 

وی مطیع محض خدا بودن را از دیگر صفات بارز سقای کربلا دانست و افزود: یکی از خصوصیت‌های انسان‌های مومن ولایت‌مداری در تمام مقاطع زندگی است.

 

معاونت شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با طرح این سؤال که در طول تاریخ جنگ‌های زیادی با بنی‌امیه اتفاق افتاد اما چرا اسم حسین (ع) به نیکی برده می‌شود، خلوص سالار شهیدان را رمز بقا و دوام نهضت حسینی دانست.

 

تقوی از عاشورا به عنوان روز صعود الی‌الله یاد کرد و گفت: روز عاشورا روز انتخاب بین حسینی بودن و یزیدی بودن مشخص خواهد شد.

 

منبع: خبر مرکز