حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۴ خرداد ۱۳۹۷

نمایش هدیه تولد - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایش هدیه تولد

Loading the player...
نمایش هدیه تولد

پیر مردی به نام حاج رسول و همسرش بی بی خاتون در منزل مشغول بحث و جدل هستند که به مراسم جشن تولد نوه شان علی رضا بروند، بی بی خاتون چون اعتقاد دارد  که خدیجه عروسش باعث شده که محمد آخرین پسرش راهی جنگ شود و مفقود الاثر شود حاضر نیست که به جشن تولد برود. از سوی دیگر حاج رسول همسرش مدام تلاش دارد که او را قانع کند که محمد خود تصمصم گرفت که به جنگ برود در این کشمکش ما متوجه می شویم که این زن و شوهر قبلا هم دو تن از فرزندانشان به نام احمد و رضا را در راه انقلاب و امام هدیه کردند و به شهادت رسیدند.

بی بی خاتون به حالت قهر از حاج رسول جدا می شود و به قبرستان بر مزار شهیدانش می رود. آنجا با توجه به اینکه با تاکسی تلفنی به سمت قبرستان در حرکت بود تصادف رخ می دهد و مجبور می شود که با ماشین دیگری حرکت کند و درقبرستان مشغول گریه و زاری است که اظهار پشیمانی می کند و از اینکه نمی داند سرنوشت پسر سومش محمد چه می شود با فرزندان شهیدش احمد و رضا همکلام است متوجه می شود که راننده که اتفاقا صورت خود را بسته است برای او مختصری افطاری محیا کرده و منتظر اوست که افطار خود را باز کند . بی بی خاتون با او هم سفره میشود و در حین غذا خوردن از زندگی پسرش با راننده حرف می زند و حین گفتگو اخلاق، رفتار و حالات راننده به گونه ای است که زن مدام به محمدش فکر می کند و دچار تردید می شود. تا سر انجام راننده بی بی خاتون را به جشن تولد می رساند اما متوجه می شود که در غیابش خدیجه و به ویژه حاج رسول بسیار نگران بودند و تمام شهر را دنبال او گشتند و سرانجام هم حاج رسول گفته بود که چون خاتون با خدیجه رابطه خوبی ندارد به مراسم جشن تولد نوه شان علی رضا نیامد.

اما به محض ورود خاتون به خانه خدیجه او از لحظه تصادف تا حضورش در قبرستان تا همکلامی و خوردن افطاری با راننده متوجه می شود که او باید خود بهرامش باشد که بعد از شرکت در عملیات مرصاد دیگر از او خبری نبود و به عنوان مفقود الاثر معفی شده است اما به یکبار به یاد می آورد که راننده یک کادویی به او داد از خدیجه می خواهد که کادو را باز کند خدیجه انگشتری محمد همسرش را می شناسد و به این ترتیب همگی باور می کنند که محمد زنده است.

تاریخ تولید: 1393/07/01

نویسنده: سید عنایت عباسی

بازیگران:ایرج شریفی، اکرم دشتکی، فاطمه میرزایی و علی اقدسیان

دستیار تهیه: سجاد علیزاده

صدابردار: یوسف رضایی تلزالی

افکتور: فرشید چتر آذر

تهیه کننده و کارگردان: سید عنایت عباسی