جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

نقش ارزنده صدا و سیما برای صیانت از فرهنگ اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

نقش ارزنده صدا و سیما برای صیانت از فرهنگ اسلامی

نقش ارزنده صدا و سیما برای صیانت از فرهنگ اسلامی

رسانه ملی در مقابل توطئه های دشمنان، نقش ارزنده ای برای صیانت از فرهنگ اسلامی ایفا می کند.

امام جمعه شهر چرام در دیدار مدیرکل، معاونان و جمعی از کارکنان صداوسیمای مرکز این استان با تقدیر از عملکرد صداوسیما، در تهیه و پخش برنامه های متنوع و جذاب در مناسبت های مختلف، به ظرفیت های استان و شهرستان چرام اشاره کرد و گفت: ظرفیت های مختلف استان باید با تولیدات بکر، فاخر و مردمی در زمینه های مختلفِ علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، زیارتی و سیاحتی از طریق رسانه ملی به خوبی معرفی شود.
حجت الاسلام افشار به نقش و جایگاه رسانه ملی در مدیریت افکار عمومی اشاره کرد و افزود: رسانه ملی نقش موثری در روشنگری جامعه دارد و ضرورت دارد با برنامه ریزی های تخصصی برای جذب حداکثری عامه مردم تلاش شود.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ غرب، با برنامه ریزی های شیطانی، اعتقادات جوانان این مرز و بوم و دین اسلام را هدف قرار داده ادامه داد: صداوسیما می تواند با تهیه و پخش برنامه های معنوی و معرفتیِ مورد نیاز جامعه، توطئه های دشمنان را خنثی کند و در این زمینه انتظار می رود هنرمندان توانمند، خبرنگاران صادق و اهالی رسانه در تولید برنامه های مختلف حضور داشته باشند.
حجت الاسلام افشار با اشاره به اینکه صدا وسیما در خط مقدم مقابله با هجمه ها و توطئه های دشمنان قرارگرفته است اضافه کرد: رسانه در مقابله با آنان توانسته نقش ارزنده ای برای صیانت از فرهنگ اسلامی ایفا کند.
امام جمعه چرام گفت: برنامه سازان صدا و سیما باید ضمن احترام و توجه به همه سلیقه ها در تولیدات خود، به عامه مردم به ویژه مخاطبان و نسل جوان توجه جدی داشته باشند.
وی همچنین با قدردانی از تلاش شبانه روزی کارکنان صدا و سیما در تولید برنامه های متنوع افزود: نیروهای خدمتگذار و انقلابی در صدا و سیمای استان، با تلاش زیاد برای اوقات فراغت مردم به خوبی برنامه ریزی کرده و امید است در خصوص رفع نقاط ضعف و جذب مخاطبان تلاش مضاعفی داشته باشند.
مدیرکل صداوسیمای مرکز کهگیلویه وبویراحمد هم در این دیدار با اشاره به اینکه تهیه ویژه برنامه های متنوع علمی، فرهنگی، هنری و دینی ـ مذهبی گفت: ساخت مستند های گوناگون از قابلیت ها و توانمندی های استان، تهیه صدها ساعت برنامه های تولیدی برای معرفی گردشگری واقتصاد استان، ایجاد وحدت بین اقوام و مذاهب، افزایش برنامه های اجتماعی با رویکرد ایجاد شور و نشاط در جامعه به خوبی انجام شده است.

آقای رئوف افزود: ظرفیت های موجود در صداوسیمای استان، افزایش تولیدات آثار فاخر و کسب مقام های کشوری، نشان از شایستگی برنامه سازان در حوزه های مختلف خبر، تولید سیما، رادیو و دیگر بخش های صداوسیمای استان در عرصه ملی است.
امیر رئوف از تمهیدات لازم برای مشارکت با نهادهای مختلف، مدیران دستگاههای اجرایی، ائمه جمعه و هم فکری با مردم برای کمک به معرفی توانمندی ها وظرفیت های  استان در شهرستان های استان خبر داد و افزود: تولید آثار فاخر، معرفی ظرفیت های استان، توجه جدی به اقتصاد ملی، ترویج استفاده از کالای ایرانی و تولید ملی در حوزه های مختلف صداوسیما در دستور کار است.
وی با اشاره به اینکه با برنامه ریزی های انجام شده تلاش می شود برنامه سازی ها با هدف رفع نیاز مردم ، جوانان و جذب مخاطب ادامه یابد اضافه کرد: رویکرد امسال شبکه دنا تداوم و کمک به توسعه و حمایت از تولید داخلی در همه عرصه ها است.
مدیر کل صدا و سیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده این مرکز، مهمترین رسالت این رسانه را برنامه سازی برای جذب حداکثری مخاطب بیان کرد و افزود: با توجه به ظرفیت هایی که در صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد پیش بینی می شود این استان با تولیدات آثار فاخر شایستگی خود را در سال های آینده در سطح ملی نمایش دهد.

امیر رئوف همچنین در دیدار با خانواده روحانی شهید سید عبدالعلی حسینی و فرمانده پاسدار شهید جلال حسینی در شهرستان چرام با اشاره به مقام ارزشمند شهدا گفت: باید با تاسی از خودگذشتگی و فداکاری شهدا، در جبهه جنگ نرم با دشمنان از انقلاب اسلامی دفاع و حفاظت کنیم.
وی با اشاره به اینکه، شهدا به تاسی از شهدای کربلا و در دفاع از حریم اهل بیت(ع) در عرصه جهاد حاضر شدند بیان کرد: شهدا با ایثار و از خود گذشتگی اجازه ندادند دشمنان اسلام چشم طمع به خاک کشورمان داشته باشند.
پدر، مادر و برادر شهیدان حسینی هم در این دیدار، تداوم و استمرار راه شهیدان و تبعیت از ولایت فقیه را خواستار شدند و بر انتقال فرهنگ متعالی ایثار و شهادت به نسل جوان تاکید کردند.
روحانی شهید سید عبدالعلی حسینی در سال 1366 در منطقه سلیمانیه عراق و فرمانده پاسدار شهید جلال حسینی دوم خرداد 61 در عملیات بیت المقدس در خرمشهر به شهادت رسیدند.