رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

نبود بخش خصوصی قدرتمند و عدم سرمایه گذاری سازمان‌ها در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

نبود بخش خصوصی قدرتمند و عدم سرمایه گذاری سازمان‌ها در استان

نبود بخش خصوصی قدرتمند و عدم سرمایه گذاری سازمان‌ها در استان

کهگیلویه و بویراحمد در زمینه سرمایه‌گذاری سازمان‌های توسعه‌ای از جمله ایمدرو و دیگر سازمان‌ها مظلوم واقع شده است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری گفت: در راستای رفع مشکلات و انجام برخی سرمایه‌گذاری‌ها به همراه فرماندار بهمئی نشستی را با خداداد غریب‌پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو داشتیم.

سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست با تشریح موارد بررسی شده در این نشست عنوان کرد: یکی از مهمترین خواسته مردم کهگیلویه و بویراحمد از مسئولان ارشد ایمیدرو توجه ویژه و بیش از پیش به حوزه صنعت و سرمایه‌گذاری در این بخش است.

صمیمی‌دوست میزان سهم اشتغال و سرمایه‌گذاری صنعت در این استان را ۳ درصد اعلام کرد و افزود: این مهم بیانگر نبود بخش خصوصی قدرتمند و عدم سرمایه گذاری سازمان‌های توسعه‌ای و شرکت‌های دولتی و شبه دولتی است.

وی سرمایه‌گذاری انجام شده در بخش صنایع متوسط و بزرگ را نیز نامطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: امیدوارم ایمیدرو بخشی از کاستی‌ها موجود را با اجرای طرح‌های همچون فسفات چرام جبران کند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تدوین سند توسعه شهرستان محروم بهمئی گفت: بدون شک تحقق اهداف این سند با عملیاتی کردن مسائل ارائه شده امکان پذیر است.

صمیمی‌دوست با تاکید بر اینکه آمادگی همکاری با سرمایه گذاران را داریم، تصریح کرد: برای رفع مشکلات سد راه سرمایه گذاران از جمله طرح‌های مورد نظر ایمیدرو از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.