جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

ناتوانی راننده در کنترل خودرو علت ۹۸ درصد تصادفات - نمایش محتوای خبر

 

 

ناتوانی راننده در کنترل خودرو علت ۹۸ درصد تصادفات

ناتوانی راننده در کنترل خودرو علت ۹۸ درصد تصادفات

۹۸ درصد سوانح ترافیکی در محور‌های کهگیلویه و بویراحمد بواسطه‌ی ناتوانایی رانندگان در کنترل خودرو به دلایل مختلف است.

رئیس پلیس راه این استان با بیان این مطلب و با اشاره به حدود ده سانحه ی رانندگی منجر به فوت و جرح در روز گذشته شرایط جغرافیایی کهگیلویه وبویراحمد و راههای کوهستانی را یاد آور شد و گفت: 98 درصد سوانح ترافیکی در محور های استان بواسطه ی عدم توانایی رانندگان در کنترل خودرو به دلایل مختلف است .
سرهنگ ویسی پور افزود : محور های این استان به ویژه در مناطق سردسیری محل تردد شمار زیادی از خود روها است که این مهم هوشیاری بیشتر رانندگان را در این محور ها می طلبد .
وی محور یاسوج اقلید را یکی از محور های پرخطر با داشتن نقاط حادثه خیز زیاد دانست و افزود : روز گذشته به دلیل بی توجهی تعدادی از رانندگان متاسفانه تصادفات منجر به فوت یا واژگونی از ارتفاعات در این محور به وقوع پیوست .
وی با بیان اینکه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال تصادفات هفت درصد افزایش داشته است اضافه کرد : بیش از 6 هزار کیلومتر محور فرعی و اصلی در این استان وجود دارد که تلاش برای ایمن سازی این محورها ادامه دارد .
رئیس پلیس راه استان از اجرای طرحی ترافیکی با هدف روانسازی ترافیک در سه راهی یاسوج بلهزار به کاکان خبر داد و افزود: با ایجاد میدانی موقت بر روی این تقاطع و نصب سرعت کاه شرایط برای تسهیل در تردد وسایط نقلیه به ویژه در روز های تعطیل فراهم می شود.
وی همچنین از در دست اجرا بودن طرح جدید گشت نامحسوس با تاکید فرمانده ی کل ناجا خبر داد و گفت: در این طرح راننگان متخلف شناسایی می شوند .
رئیس پلیس راه استان اضافه کرد: با مشارکت گروههای بهداشتی تست الکل و مواد مخدر از رانندگان گرفته می شود .
وی افزود: در حال حاضر علائم راهنمایی و رانندگی مورد نیاز در محور های اصلی استان نصب شده اما در برخی محور های فرعی به نصب این علائم نیاز است .