Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

میزان تولید محصولات باغی سالانه افزون بر 250 هزار تن است

معاون بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی كهگیلویه وبویراحمد یاسوج  سطح زیركشت باغات کهگیلویه و بویراحمد  را هم اكنون افزون بر 43 هزار هكتار عنوان كرد و افزود: میزان تولید محصولات باغی در استان سالانه افزون بر 250 هزار تن است.

'رضا عنایتی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران میزان پیش بینی تولید امسال 23 محصول باغی در سطح استان را افزون بر 227 هزار تن اعلام كرد و افزود: میزان تولید محصولات باغی در سال گذشته 188 هزار تن بود.

وی افزود: یكی از سیاست ها و رویكرد های اصلی سازمان جهاد كشاورزی توسعه باغات دیم در اراضی شیب دار بویژه در مناطق سردسیری استان است.

عنایتی اظهار داشت: شرایط توپوگرافی و اراضی حاصلخیز در استان كهگیلویه وبویراحمد فرصت مناسبی را برای كشت و توسعه باغات بوجود آورده است كه باید بتوان از این ظرفیت و توان بالقوه نهایت بهره و استفاده لازم را برد.

وی برخی از محصولات عمده باغی كه امكان توسعه آنها در اراضی شیب داربویژه در مناطق سردسیری استان بیشتر است را شامل گردو، انگور و سیب عنوان كرد.

عنایتی اظهار داشت: شهرستان های بهمئی ، كهگیلویه و گچساران برای كشت انواع مركبات مناسب است.

معاون بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی كهگیلویه وبویراحمد گفت: امكان توسعه باغات تا سطح 110 هزارهكتار در اراضی شیب دار در این استان وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران مرکز