Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

میزان تولید محصولات باغی سالانه افزون بر 250 هزار تن است

میزان تولید محصولات باغی سالانه افزون بر 250 هزار تن است


معاون بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی كهگیلویه وبویراحمد یاسوج  سطح زیركشت باغات کهگیلویه و بویراحمد  را هم اكنون افزون بر 43 هزار هكتار عنوان كرد و افزود: میزان تولید محصولات باغی در استان سالانه افزون بر 250 هزار تن است.

'رضا عنایتی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران میزان پیش بینی تولید امسال 23 محصول باغی در سطح استان را افزون بر 227 هزار تن اعلام كرد و افزود: میزان تولید محصولات باغی در سال گذشته 188 هزار تن بود.

وی افزود: یكی از سیاست ها و رویكرد های اصلی سازمان جهاد كشاورزی توسعه باغات دیم در اراضی شیب دار بویژه در مناطق سردسیری استان است.

عنایتی اظهار داشت: شرایط توپوگرافی و اراضی حاصلخیز در استان كهگیلویه وبویراحمد فرصت مناسبی را برای كشت و توسعه باغات بوجود آورده است كه باید بتوان از این ظرفیت و توان بالقوه نهایت بهره و استفاده لازم را برد.

وی برخی از محصولات عمده باغی كه امكان توسعه آنها در اراضی شیب داربویژه در مناطق سردسیری استان بیشتر است را شامل گردو، انگور و سیب عنوان كرد.

عنایتی اظهار داشت: شهرستان های بهمئی ، كهگیلویه و گچساران برای كشت انواع مركبات مناسب است.

معاون بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی كهگیلویه وبویراحمد گفت: امكان توسعه باغات تا سطح 110 هزارهكتار در اراضی شیب دار در این استان وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران مرکز