سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

میراحمد تقوی رمز اتحاد قوم لر - نمایش محتوای خبر

 

 

میراحمد تقوی رمز اتحاد قوم لر

میراحمد تقوی رمز اتحاد قوم لر

قوم لر افتخار می کند که یکپارچه شیعه است رمز این اتحاد وجود افرادی همچون آمیر احمدتقوی در این خطه است که در خدمت رسانی به مردم ذره ای کوتاهی نکردند.

نماینده ولی فقیه در این استان در مراسم تشییع مرحوم میر احمد تقوی گفت: امروز انسانی بزرگ به نام آیت الله آمیر احمد تقوی را از دست دادیم، انسانی با اعمالی بسیار زیبا، پر از خدمت به انقلاب، پراز مجاهدت در راه خداد و نظام دینی به سوی خدا بازگشت.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی با اشاره به تواضع مثال زدنی مرحوم آمیر احمد تقوی افزود: او متواضع درمقابل جامعه و خوفی از خدای متعال داشت، هر رفتاری و هر عملی را انجام نمی داد و برای خود حد و مرزی قائل بود.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی ادامه داد: آمیراحمد تقوی همه عمر خود را برای اعتلای دین هزینه کرد و حضور مثال زدنی شما مردم کهگیلویه و بویراحمد، به ویژه مردم کهگیلویه در این مراسم نشان از عزم آن انسان وارسته برای خدمت به دین و مردم دارد.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بسیاری از طلاب پرورش یافته وی در این مراسم حضور دارند اضافه کرد: قوم لر افتخار می کند که یکپارچه شیعه است رمز این اتحاد وجود افرادی همچون آمیر احمدتقوی در این خطه است که در خدمت رسانی به مردم ذره ای کوتاهی نکردند.
آیت الله ملک حسینی گفت: امروز اگر چه این پیکر پاک تشییع می شود اما شخصیت او و فضیلیت های او تشییع نمی شوند ما به استقبال این فضیلت ها می رویم.
وی بیان داشت: امروز جامعه کهگیلویه به خود می بالد که انسانی را در میان خود داشت که خضوع ، تواضع، عدالت، مردم داری، فروتنی و توجه به اقشار مختلف مردم سرلوحه زندگی وی بود.
ملک حسینی افزود: بدن او می رود اما فضیلت هایش در میان شاگردانش، مردم و احاد حوضه علمیه می ماند.
وی گفت: انسانهای بزرگ ساخته شده اند که بتوانند به جامعه خدمت کنند و شاگردانی را پرورانده اند که بتوانند این فضیلت ها را فریاد بزنند.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه میراحمد تقوی فرزندانی شایسته دارد که با وقار و عزت و عابرو در میان مردم حضور دارند گفت: از همه کسانی که در این مراسم با شکوه حضور پیدا کردند به ویژه آیت الله موسوی جزایری تشکر و قدردانی می کنم.