سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

مهریه‌های سنگین عامل بی ثباتی خانواده ها - نمایش محتوای خبر

 

 

مهریه‌های سنگین عامل بی ثباتی خانواده ها

مهریه‌های سنگین عامل بی ثباتی خانواده ها

امام جمعه موقت یاسوج از افزایش مهریه‌های سنگین و عروسی‌های مجلل در کهگیلویه و بویراحمد انتقادکرد.

امام جمعه موقت یاسوج در جمع نمازگزاران این شهر گفت: عروسی های مجلل، مهریه های سنگین و چشم و هم چشمی ها از عوامل مهم گسترش بی بند وباری به شمار می‌روند.

حجت‌الاسلام سید‌علی صالح‌موسوی اعظم با اشاره به 21 تیرماه روز عفاف و حجاب و سالروز به آتش کشیدن مسجد گوهرشاد افزود: در این حادثه تلخ عده زیادی از انسان های دارای غیرت دینی به دلیل مقابله با دستور کشف حجاب رضاخان و برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: گسترش بدحجابی موجب افزایش گناه و بی‌بند و باری و آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود همچنان که بیشتر مشکلات امروزی به بدحجابی و عبور از مرزهای عفاف و حجاب برمی‌گردد.

حجت الاسلام موسوی اعظم از برخی توجیهات غیر عقلی توسط افراد بدحجاب انتقاد و اضافه کرد: وقتی به دنبال امر به معروف و نهی از منکر با این افراد هستیم متوجه برخی بهانه‌ها و توجیهات بی‌پایه و اساس می‌شویم.

موسوی‌اعظم با تاکید بر اینکه گسترش بدحجابی سبب افزایش گناه، فساد، تباهی، بی بندباری و چشم چرانی در جامعه می‌شود، گفت: مردم، مسئولان و متولیان امر در کشور و استان غیرت و تعصب دینی خود را نشان داده و با بانوان بدحجاب برخورد و مقابله کنند و در کنار این برخورد امر به معروف و نهی از منکر انجام شود.

خطیب جمعه موقت یاسوج در ادامه گفت: تالارهای عروسی از عوامل مهم گسترش بدحجابی و چشم  و هم چشمی به شمار می‌رود زیرا در این مکان‌ها به انواع گناه مرتکب می شوند در حالی می‌توان مراسم‌های عروسی را به صورت ساده و بدون ارتکاب گناه برگزار کرد.