سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

مقاوم سازی بیش از ۴ هزار خانه روستایی در گچساران - نمایش محتوای خبر

 

 

مقاوم سازی بیش از ۴ هزار خانه روستایی در گچساران

مقاوم سازی بیش از ۴ هزار خانه روستایی در گچساران

به برکت انقلاب اسلامی ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی در شهرستان گچساران مقاوم سازی شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران گفت:این تعداد واحد از مجموع هفت هزار واحد مسکونی روستایی در این شهرستان با دریافت تسهیلات بازسازی و بهسازی مقاوم سازی شدند.
حمدالله عباسپور افزود:برای هشت هزار و ۹۷۰ واحد مسکونی و دیگر املاک روستایی تاکنون در این شهرستان سند مالکیت صادر شده است.
وی گفت:واگذاری ۹۰۰ قطعه زمین در سطح روستاها، ساخت ۴۵۰ واحد مسکونی در شهر دوگنبدان، ۱۳ هزار و ۹۰۰ متر بازگشایی معابر، ۸۸۶ هزار و ۲۵۰ متر مربع زیر سازی، ساخت ۴۹ هزارو ۶۴۰ متر جدول، ساخت ۱۴ دهنه پل، ساخت ۱۴ پارک و ساخت هزار ۳۱۰ متر دیوار حائل از دیگر دستاورد‌های انقلاب در روستا‌های این شهرستان است.
عباسپور با اشاره به اینکه ۹۷۴ هزار و ۳۰۹ متر مربع آسفالت، ۱۴۳ هزار و ۷۲۵ متر مربع ساماندهی فضا، ساخت چهار هزار و ۲۳۰ متر جوی سنگی و کانال و ۸۸ هزار و ۶۶۵ متر مربع سنگ فرش از دیگر خدمات نظام برشمرد و افزود:همچنین ۵۵ طرح هادی پس از پیروزی انقلاب تاکنون با اعتباری بالغ بر ۸۰۴ میلیارد و ۱۲۶ میلیون ریال در روستا‌های این شهرستان اجرا شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران از اختصاص ۴۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات نفت برای توسعه زیر ساخت‌های ورزش روستایی در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد:هم اکنون ساخت بیش از پنج زمین چمن مصنوعی و ۲ سالن ورزشی در روستا‌های این شهرستان در حال اجرا است.
گفتنی است شهرستان گچساران دارای ۱۲۲ روستا و ۳۰ هزار نفر جمعیت روستایی، ۳۸ دهیاری و ۴۴ روستای دارای شورای اسلامی است.