جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

معرفی کرونایی‌ها به دستگاه قضایی با خروج از قرنطینه - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی کرونایی‌ها به دستگاه قضایی با خروج از قرنطینه

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: افراد مبتلا به کرونا که از محل قرنطینه خارج شوند به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

استاندار این استان در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا، گفت: افرادی را که نظام سلامت و پزشکان اعلام کرده اند که باید قرنطینه شوند توجه داشته باشند که اگر بخواهند از محل قرنطینه خارج شوند و دیگران را مبتلا کنند قطعا در رصد ما هستند و به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.
حسین کلانتری افزود: پرستاران، پزشکان، مدیران حوزه بهداشت و سلامت و کادر بهداشت و درمان سختی‌های نگهداری و مراقبت و تلخی مشاهده لحظات آخر عمر بیماران کرونایی را بیشتر از خانواده‌های افراد کشیده اند.
وی با بیان اینکه درست است که مرگ یک عزیز سخت است، اما قرار نیست که برای یک نفر چندین نفر دیگر جانشان را از دست بدهند، اضافه کرد: خواهش کردیم که حداقل‌ها را برای مراسم تشییع و تدفین در نظر بگیرند و حداکثر ۱۰ تا ۱۲ نفر از بستگان درجه یک با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برای تشییع و تدفین حضور پیدا کنند.
استاندارد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: زمانی زنجیره این بیماری قطع می‌شود که تردد، رفت و آمد و مراجعه کم باشد، خروج از خانه و ورود به ادارات به حداقل برسد.
کلانتری تاکید کرد: قطعا تا ۱۰ روز دیگر هیچ تالاری حق برگزاری هیچ مراسمی را ندارد و هرکس که قصد برگزاری مراسم در خانه را داشته باشد نیز با او برخورد می‌شود.
وی بیان کرد: بعد از این ۱۰ روز باید مجموعه معاونت بهداشتی و دستگاه‌های مسئول با تالارداران نشست داشته باشند که تالار‌ها با کمترین ظرفیت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسم را انجام دهند و هچنین تیم بازرسی، تیم مسئول و تیم بهداشتی از ابتدا تا پایان مراسم از صفر تا صد کنترل، نظارت و حضور داشته باشند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: وضعیت استان بسیار دشوار است به خصوص در حوزه بویراحمد و مارگون و از نماینده ولایت فقیه در استان می‌خواهیم که بررسی کنند و اگر امکان باشد طی این هفته نماز جمعه‌ها در این چند منطقه برگزار نشود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: نهاد‌هایی که قصد ارائه خدمات دارند از جمله بیمارستان ها، درمانگاه‌ها به جز بخش کرونا که شرایط خاص خود را دارد و مطب پزشکان باید نوبت بندی با رعایت فاصله گذاری زمانی و اجتماعی انجام شود که بتوانیم زنجیره بیماری را قطع کنیم.
کلانتری تاکید کرد: مجموعه اتاق اصناف، صمت و تعزیرات حکومتی استان با بررسی و کنترل وضعیت بازار، پاساژ‌ها و مکان‌های پرتردد چگونگی به حداقل رساندن رفت و آمد ها، تردد و رعایت حداکثر پروتکل‌های بهداشتی را ارائه داده که طبق آن عمل شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در این شرایط همه تلاش ما این است که مراجعات به دستگاه ها، خیابان و مدارس، تردد و دید و بازدید‌ها به حداقل ممکن برسد که اگر این اتفاق‌ها بیفتند قطعا کاهش ابتلا اتفاق خواهد افتاد.