Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

معرفی پایگاه مقاومت بسیج مرکز

معرفی پایگاه مقاومت بسیج مرکز


*معرفی پایگاه : پایگاه مقاومت بسیج این مرکز در سال 1371 در راستای اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی به اسم خبرنگار شهید ، پیمان بزرگ زاده با ترکیبی در حدود 70 درصد از افراد  بسیجی و ایثارگر شکل گرفت.

 

* در حال حاضر پایگاه مقاومت این مرکز 145 نفر عضو دارد که از این تعداد 119 نفر برادران و 26 نفر خواهران می باشند که با احتساب 223 نفر پرسنل مرکز حدود 70 درصد مجموع عضو بسیج هستند که از این تعداد حدود 80 درصد فعال و حدود 20 درصد عضویتشان عادی است.

* مهمترین رئوس فعالیت های پایگاه :
**
برگزاری اردوی فرهنگی ، زیارتی و رزمی گروه های عمومی و بعضأ تخصصی در طول سال به منظور تقویت روحیه نشاط و همدلی دفاع و آموزش اعضاء.
**
برگزاری مراسم معنوی زیارت عاشورا در صبح پنج شنبه هر هفته با حضور پرسنل مرکز و ساکنین محدوده صدا و سیما.
**
برگزاری و گرامیداشت اعیاد و مناسبت های مذهبی و ملی مختلف در طول سال با همکاری سایر واحد های ذیربط در مرکز.
**
هماهنگی به منظور شرکت تعدادی از همکاران عضو گردان های عاشورا ، الزهراء و جنگ نوین در اردو های رزمی و فرهنگی که از سوی سپاه در طول سال در سطح استان برگزار می گردید.
**
جذب نیروهای جدید بسیجی ، تشکیل پرونده پرسنلی ، معرفی جهت اخذ کارت ویژه اعضاء فعال و تکمیل پرونده اعضاء.
**
شرکت همکاران بسیجی در مراسم مهمانی لاله ها که به مناسبت های مختلف در طول سال در محل گلزار مطهر شهداء برگزار می گردد.
**
برگزاری کلاس احکام و اخلاق بین دو نماز ظهر و عصر که در طول هفته از سوی امور فرهنگی پایگاه و روابط عمومی مرکز.
*
*عزیمت تعدادی از همکاران عزیز بسیجی برنامه ساز به همراه کاروان اعزامی از استان به حرم مطهر امام راحل (ره) و کاروان راهیان نور به مناطق جنگی ، تهیه و پخش برنامه های رادیویی و تلوزیونی از شبکه دنا.
**
پوشش رزمایش ها و برنامه های مختلف بسیج در سطح استان از سوی گروه های برنامه از بسیجی در طول سال.
**
شرکت همکاران در مراسم حماسه حضور در سطح شهر یاسوج ، احداث سنگر از سوی پایگاه در جلوی درب ورودی به مناسبت های مختلف ، شرکت اعضای فعال بسیج مرکز در مراسم صبحگاهی مشترک در محل سپاه ، شرکت اعضای پایگاه در مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن ، شرکت در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه ، تهیه پوستر و اقلام تبلیغی و نصب در جلوی درب ورودی صدا و سیما در طول سال.

*پیام :
با توجه به شرایط جدید و طراحی جنگ نرم و فرهنگی از سوی استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکای جهانخوار که مأموریت های جدیدی را می طلبد ، برادران و خواهران بسیجی باید با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار (ع) با درس کردن و تأثیر از دوران طلایی دفاع مقدس و با همدلی ، وحدت ، ایثار و گذشت به رهبری حضرت آیت اله خامنه ای با هجمه های دشمن به ویژه جنگ فرهنگی و رسانه ای آنها مقابله و مبارزه نمایند.