جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

مصرف خودسرانه آسپرین برای درمان کرونا ممنوع - نمایش محتوای خبر

 

 

مصرف خودسرانه آسپرین برای درمان کرونا ممنوع

یکی از مشکلات اصلی در مبتلایان به کرونا مصرف خودسرانه دارو‌ها است، چرا که خطرات این اقدام ممکن است از مزایای آن بیشتر باشد.

پوریا شجاعی متخصص مراقبت‌های ویژه در این خصوص گفت: با توجه به وضعیت بحرانی کرونا و اینکه برخی از افراد و مبتلایان به این بیماری تصور می‌کنند، استفاده از آسپرین برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است، اما مصرف خودسرانه آسپرین می‌تواند خطرناک باشد.
وی با اشاره به اینکه قرص آسپرین نیز در بیماران باید با احتیاط مصرف شود، افزود: مصرف خودسرانه آسپرین می‌تواند خطرناک باشد و حتما این دارو نیز باید با تجویز پزشک استفاده شود و استفاده از این دارو در افراد سالمند چنانچه با صلاحدید و تجویز پزشک باشد، باید در دوران اپیدمی کرونا هم استمرار داشته باشد.
شجاعی با اشاره به اینکه ویتامین C مورد نیاز بدن را می‌توان از طریق مواد غذایی تامین کرد، ادامه داد: برای پیشگیری و درمان کرونا، بهتر است از منابع طبیعی و غذا‌هایی که منبع غنی ویتامین C هستند، استفاده شود. همچنین افرادی که تغذیه مناسبی دارند نیازی به مصرف مکمل‌های دارویی این ویتامین ندارند.

وی به مبتلایان به کرونا توصیه کرد: در دوران بیماری بهتر است از قرص‌های جوشان ۵۰۰ استفاده شود و افرادی که دارای کمبود ویتامین C در بدن هستند هم می‌توانند از مکمل‌ها استفاده کنند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درباره موضوع ورود داروی درمان معده به پروتکل درمانی برای کرونا ویروس، گفت: مطالعاتی هم در ایران و هم در دنیا در زمینه درمان سرپایی بیماران با دیگر دارو‌ها همانند فاموتیدین و ملاتونین انجام شده است بنابراین استفاده از این دارو در زمان ابتلا به بیماری هیچ منعی ندارد.