جهش تولید | دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹

مصرف برق کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت هشدار - نمایش محتوای خبر

 

 

مصرف برق کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت هشدار

وضعیت مصرف برق کهگیلویه و بویراحمد در حالت قرمز قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت برق این استان گفت: هم اکنون مردم استان مازاد بر سقف مشخص شده از برق، مصرف می کنند

داود راهزادی افزود: وضعیت مصرف برق استان کهگیلویه و بویراحمد در حالت قرمز قرار گرفته است و در حال حاضر بالاتر از نرم کشوری مصرف برق در سطح استان داریم

وی گفت: از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه هر سال پیک گرمای فصل تابستان هست و با توجه به افزایش دما و شروع فصل کشاورزی که پمپاژهای آب وارد مدار می شوند، پیش بینی شده که برق پایدار را به روش مدیریت مصرف کنترل کنیم.
داود راهزادی با بیان اینکه در بخش کشاورزی و صنعتی طی تفاهم نامه هایی که داریم برق این بخش‌ها نیز کنترل می شوند افزود: برای اینکه فروپاشی شبکه نداشته باشیم و منجر به خاموشی‌های عمومی نشود مجبور هستیم که در چند ساعت بار مصرف برق (از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۷ عصر) در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و تجاری را کنترل و مدیریت کنیم.
راهزادی گفت: از مردم انتظار داریم در مناطق سردسیری از کولرهای آبی استفاده کنند، در مناطق گرمسیری از وسایل خُنک کننده کم مصرف استفاده شود و همچنین به صورت همزمان از وسایل پرمصرف (ماشین لباس‌شویی، اتو و جاروبرقی) استفاده نکنند.
مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مصرف برق در این استان بیش از هشت درصد افزایش داشته است و از سقفی پیکی که برای استان در نظر گرفته شده هم مصرف برق استان بالا رفته است.
راهزادی تاکید کرد: انتظار داریم هر مشترک خانگی و تجاری حداقل ۱۰ درصد از برق مصرفی خود را کاهش دهد تا هم برق پایداری داشته باشیم و هم از وضعیت قرمز خارج شویم.
وی گفت: بیشترین مصرف برق استان را از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۷ عصر که اوج گرماست داریم.
مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به پیش بینی گرمای بی سابقه هوا از سوی سازمان هواشناسی، این گرما در بالا رفتن مصرف برق تاثیر گذار است.