Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

مشکلات آبیاری دشتهای لیشتروامامزاده جعفر برطرف شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست کمیسیون آب و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشکلات و ایرادهای آبیاری به دشت های لیشتر و امامزاده جعفر از سوی کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان شناسایی و برطرف شود تا بتوان اعتبارات ملی مورد نیاز برای اجرای آنها را دریافت کرد.

سید موسی خادمی افزود: کشاورزان این دو منطقه نیز باید برای اجرای این طرح های مهم آبیاری همکاری لازم را داشته باشند.وی بیان کرد: تکمیل و افتتاح این دو طرح نقش بسزایی در رونق کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خواهد داشت.
خادمی اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد برای ایجاد مراکز پرورش ماهی و اجرای طرح های گردشگری و تفریحی در کنار سدهای استان به ویژه سد مارون برنامه ارایه دهند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: میزان نیاز سالانه آب استان از سد کوثر در بخش های کشاورزی، آشامیدنی و صنعت حدود 223 میلیون مترمکعب برآورد شده که از این میزان تاکنون تخصیص 140 میلیون مترمکعب آن از سوی وزارت نیرو مصوب شده است.
علی لطفی افزود: از مجموع 140 میلیون مترمکعب آب تخصیص یافته به کهگیلویه و بویراحمد از سد کوثر 16 میلیون مترمکعب برای آبرسانی به شهرهای سوق، لنده، دهدشت و چرام، هشت و نیم میلیون مترمکعب برای آبرسانی به شهر لیکک و 11 میلیون مترمکعب نیز برای آبرسانی به شهر دوگنبدان اختصاص داده شده و مابقی نیز در بخش کشاورزی مصرف می شود. منبع: خبرمرکز