سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

مخلان اقتصادی در کمین دسترنج کشاورزان استان - نمایش محتوای خبر

 

 

مخلان اقتصادی در کمین دسترنج کشاورزان استان

مخلان اقتصادی در کمین دسترنج کشاورزان استان

مخلان اقتصادی با طرح توطئه های تازه در صدد به تاراج بردن دسترنج کشاورزان از کهگیلویه و بویراحمد هستند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گفت: مخلان اقتصادی بعد از قاچاق دام و سوخت این بار با طرح توطئه های تازه در صدد به تاراج بردن دسترنج کشاورزان از کشور هستند.

حسنی افزود: همه ی تدابیر برای خروج غیر قانونی گندم و آرد از مبادی خروجی استان اندیشیده شده و با کسانی که به این کار اقدام کنند برخورد جدی خواهد شد.

وی بیان کرد: ورود به این عرصه به منزله ی ورود در یک جنگ اقتصادی است و دستگاه قضا بدون کمترین ملاحظه ایی با مجرمان برخورد می کند .

محمدی مدیرکل تعاون روستایی استان هم گفت: برای تسهیل در امر خرید گندم ایستگاه هایی در شهر های مختلف استان ایجاد شده است .

وی گفت: آمارها البته از افزایش خرید گندم نسبت به مدت مشابه سال زاراعی قبل خبر می دهد.

حسینیان معاون شرکت غله و خدمات بازرگانی نیز گفت:کشاورزانی که به هشدارهای قضایی بی توجهی کنند مشمول خدمات کشاورزی نخواهند شد.

حسینیان با اشاره به پرداخت یارانه ی 20 درصدی وزن گندم تحویلی به سیلو برای کشاورزان، افزود: بهای گندم خریداری شده از طریق سیلو تا امروز پرداخت شده است و هیچگونه دغدغه ای برای پرداخت بهای محصول وجود ندارد.

وی با بیان اینکه همه نیاز مصرف مردم استان را می توان از مزارع همین استان تامین کرد افزود: در صورت قطع دست واسطه ها و دلالان نیاز استان برای تامین گندم و آرد به صفر می رسد.

حسینیان افزود: امسال با تدابیر اتخاذ شده حجم کمتری نسبت به سال گذشته از این محصول استراتژیک قاچاق شده است.

گفتنی است مدیران جهاد کشاورزی پیش بینی کرده اند امسال از مجموع 140 هزار تن تولید گندم بیش از 75 هزار تن مازاد بر مصرف به سیلوی استان تحویل شود.