رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

محور‌های ارتباطی کهگیلویه وبویر احمد بستر حوادث دلخراش - نمایش محتوای خبر

 

 

محور‌های ارتباطی کهگیلویه وبویر احمد بستر حوادث دلخراش

محور‌های ارتباطی کهگیلویه وبویر احمد بستر حوادث دلخراش

فرمانده‌ پلیس راه کهگیلویه وبویراحمد از افزایش ۲۴ درصدی تصادفات نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

سرهنگ ویسی پور گفت: علاوه بر کمبود محور‌های چهار خطه عامل انسانی نقش زیادی در افزایش حوادث جاده‌ای داشته است.
فرمانده پلیس راه کهگیلویه وبویراحمدافزود: پلیس برای افزایش ضریب امنیت سفر در محور ها‌ی ارتباطی، افزایش گشت‌های نامحسوس و محسوس را در دستور کار قرار داده است.
وی بیان کرد: پلیس راه از تمام ظرفیت‌ها برای کنترل سوانح ترافیکی بهره می‌گیرد، اما بی توجهی برخی رانندگان با توجه به قدیمی بودن اکثر محور‌های استان حوادث دلخراشی را ایجاد می‌کند.
فرمانده‌ی پلیس راه استان گفت: کار تست سلامت از برخی رانندگان نیز انجام می‌گیرد که در صورت مثبت بودن آزمایش‌ها علاوه بر معرفی به مراجع قضایی فرد خاطی به مدت ۶ ماه از رانندگی محروم می‌شود.
در این رابطه جلیل سرپرست اورژانس ۱۱۵ استان هم گفت: امسال بالغ بر ۴ هزار ماموریت ترافیکی توسط اوررژانس ۱۱۵ در محور‌های مواصلاتی استان به ثبت رسیده است.
وی افزود: ۳۴۷ حادثه در محور‌های برون شهری و ۶۴۴ ماموریت برای کار امداد رسانی به حادثه دیدگان در شهر‌های استان انجام شده است.
سرپرست اورژانس ۱۱۵ استان افزود: امسال حوادث ترافیکی استان بیش از ۴ هزار مصدوم و ۷۰ کشته در محل حادثه برجای گذاشت که این آمار بسیار نگران کننده است.
بگفته‌ی جلیل از این تعداد ۱۴ کشته مربوط به شهریورماه بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ایی استان هم از در دست اجرا بودن حذف و آشکار سازی بیش از ۲۰۰ نقطه حادثه خیز در محور‌های اصلی و فرعی استان خبر داد.
نصیری راد اضافه کرد: حدود ۲۰ نقطه از نقاط حادثه خیز در دراز مدت حذف می‌شوند، اما کار حذف یا آشکارسازی بسیاری از این نقاط رو به اتمام است.