سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

لزوم همکاری صدا و سیما و دادگستری در راستای ارتقای آگاهی‌های حقوقی مردم - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم همکاری صدا و سیما و دادگستری در راستای ارتقای آگاهی‌های حقوقی مردم

لزوم همکاری صدا و سیما و دادگستری در راستای ارتقای آگاهی‌های حقوقی مردم

هماهنگی و ارتباط صدا و سیما و دادگستری با یکدیگر در راستای رفع مشکلات عموم مردم بسیار موثر خواهد بود.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در جلسه با مدیرکل، معاونان و مدیران صدا و سیمای استان با بیان اینکه بهترین عملکرد در زمینه اطلاع رسانی به مردم در صدا وسیما انجام می شود  گفت: گویا ترین زبان نظام، رسانه ملی است چرا که این سازمان با وجود همه کاستی ها و محرومیت ها بسیار مطلوب و موثر برنامه سازی می کند .

حجت الاسلام مزارعی با اشاره به اینکه مجموعه صدا وسیما چشم بینای نظام جمهوری اسلامی ایران است افزود: گزارشات صدا وسیما تلنگری به مسئولان است و موجب ارتقاء نظام و آرامش در جامعه می شود.

وی گفت: این دید در جامعه وجود دارد که صدا و سیما سالم ترین و دلسوز ترین رسانه در انعکاس اخبار کشور است و سرعت عمل در پخش اخبار در مجموعه ای که خادم نظام است وجود دارد، حمایت از این سازمان لازم است.

رئیس کل دادگستری استان گفت: هر بار احساس کردید که نیاز است و ضرورت دارد مسئولان دادگستری استان در برنامه های صدا وسیما حضور پیدا می کنند.

وی گفت: صدا وسیما معضلاتی را که در جامعه وجود دارد انعکاس دهد و دادگستری هم در به نتیجه رسیدن و رفع آن  مشکل ورود می کند.

حجت الاسلام مزارعی بیان کرد: دادگستری و صدا سیما کارگروهی برای پیشگیری از ضعف ها و مشکلات جامعه و انعکاس آن به مردم و پیگیری  و برجسته نمودن آن  تشکیل می دهند و  چنانچه نیاز باشد پرونده ای تشکیل یا به مسئول مربوطه تذکر داده می شود.

وی با توجه به نامگذاری سال به نام رونق تولید توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اضافه کرد: در حمایت از سرمایه گذاری مشروع از کارآفرینان هیچ گونه کوتاهی نمی کنیم و صدا و سیما نیز از همه ظرفیت های خود برای تحقق منویات مقام معظم رهبری نیز کوتاهی نخواهد داشت .

وی گفت: در قالب مشاوره های صدا و سیما در مجموعه ی دادگستری زمینه ارتقاءدانش و آگاهی مردم را در مباحث حقوقی و قضایی بیشتر مهیا می کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان هم به همکاری صدا و سیما و دادگستری در راستای ارتقاء آگاهی‌های حقوقی مردم تاکید کرد و گفت:هماهنگی و ارتباط صدا و سیما و دادگستری با یکدیگر در راستای رفع مشکلات عموم مردم بسیار موثر خواهد بود.

امیر رئوف با بیان اینکه معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اقدامات مطلوب و اثرگذاری را انجام می دهد افزود: همکاران ما در معاونت های سیما ،صدا و خبر در همین راستا سوژه هایی را شناسایی کرده و در رادیو و تلویزیون در جهت پیشگیری از وقوع جرم برنامه تولید می کنند تا امنیت پایدار در جامعه اخلاقی ،روانی و عمومی بهینه شود.

وی با اشاره به اینکه نقش دستگاه قضایی در حراست از آرمان های انقلاب بی بدیل است گفت: بدون شک بخش اعظمی از امنیت پایدار، برقراری نظم و تأمین آسایش و آرامش در جامعه مرهون تلاش و همت مسئولان قضایی و بخش های مختلف دستگاه قضایی است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان اضافه کرد: مسئولان دستگاه قضایی با ایجاد تعامل و هماهنگی با دیگر حوزه ها به ویژه بخش دولتی به طور جدی به مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی، قانون شکنی و جرائم مختلف برخاسته و در تأمین امنیت همه جانبه در جامعه از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.