جهش تولید | دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

لزوم مراقبت فعالان اقتصادی از آگهی‌های خلاف واقع - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم مراقبت فعالان اقتصادی از آگهی‌های خلاف واقع

فعالان اقتصادی مراقب آگهی‌های خلاف واقع باموضوع مالیات باشند.

مدیرکل امور مالیاتی این استان گفت:فعالان اقتصادی این استان مراقب سوءاستفاده برخی افراد شیاد که سعی دارند از طریق درج آگهی‌های غیرمعتبر در فضای مجازی و برخی سایت‌ها با عنوان مالیات از مردم اخاذی کنند، باشند.
محمدعلی غفاری افزود: چند روز اخیر افرادی با درج یگ آگهی خلاف واقع در سایت دیوار و ارسال پیامک به تلفن همراه افراد درخواست پرداخت مبلغی به عنوان مالیات کرده اند.
وی بیان کرد: مودیان برای انجام امور مالیاتی خود تنها به درگاه (www/tax.gov.ir) سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمدتاکید کرد: سامانه ۱۵۲۶اداره کل امور مالیاتی آماده پاسخگویی به فعالان اقتصادی در برخورد با هرگونه آگهی مشکوک با موضوع مالیات و اخاذی با عنوان مالیات است.
غفاری فعالان اقتصادی را به ثبت ابلاغ اوراق مالیاتی فرا خواند و اضافه کرد که این امر تسهیل امور مودیان، کاهش اتلاف وقت و هزینه‌های رفت و آمد را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: به منظور اجرای طرح جامع مالیاتی و هوشمندسازی مالیات گام دیگری از خدمات آنلاین به مودیان مالیاتی از طریق ثبت ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی فراهم شده است.
مدیر کل امورمالیاتی کهگیلویه وبویراحمد افزود: با توجه به اجرای سراسری طرح ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی در سراسر کشور، مودیان مالیاتی باید در اسرع وقت با مراجعه به سامانه tax.gov.ir برای فعال کردن ابلاغ الکترونیک با استفاده از رمز عبور شخصی اقدام کنند.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اشخاص حقیقی تا پایان مرداد ماه و افراد حقوقی و املاک اجاره‌ای تا سی و یکم شهریور برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی فرصت دارند.