Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

لزوم بهره برداري از ورزشگاه 15 هزار نفري ياسوج

استان كهگيلويه و بويراحمد زمين فوتبال استاندارد ندارد به همين دليل در سفر اول هيأت دولت در سال 85  طرح ساخت ورزشگاه 15 هزار نفري شهر ياسوج در دستور كار هيأت دولت قرار گرفت و تصويب هم شد .

کار مطالعاتي اين پروژه سال  85 آغاز شده و در سال  86 عمليات اجرايي آن در منطقه مسكوني دولت آباد شهر ياسوج با اعتباري بالغ بر  ده ميليارد تومان در زميني به مساحت 23 هزار متر مربع شروع شد .

کارفرماي اين پروژه سازمان تربيت بدني جمهوري اسلامي است و مدتي که براي اجراي اين پروژه در نظر گرفته شده  30 ماه بود و اين ورزشگاه تا نيمه اول امسال كمتر از 50 درصد پيشرفت فيزيكي داشته كه مسئولان و پيمانكار علت كندي روند عمليات را عدم پرداخت اعتبارات عنوان كردند و از ابتداي امسال با تزريق اعتبار هم اكنون 71 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

استان كهگيلويه و بويراحمد داراي چند تيم فوتبال است كه تيم فوتبال شهرداري ياسوج در ليگ دسته يك و تيم فوتبال نفت گچساران هم در ليگ دسته دوم كشور حضور دارد و پارسال و امسال شهرداري ياسوج توانست تا مرحله يك هشتم نهايي ليگ حذفي كشور صعود كند اما هر دو بار اين تيم ميهمان استقلال تهران در ورزشگاه آزادي بود و حذف شد و پارسال هم با برگزاري يك بازي پلي اف از راهيابي به ليگ برتر جا ماند با اين حال عده زيادي از مردم اين استان و بازيكنان شهرداري علت اين امر را نداشتن زمين ورزشي استاندارد مي دانند همين هم لزوم تسريع ساخت روزشگاه دولت آباد ياسوج را چند برابر مي كند.

محمد صادقي از فوتبال دوستان استان مي گويد : هم اكنون بازي هاي شهرداري در ورزشگاه تختي واقع در ميدان هفت تير شهر ياسوج ( مركز شهر ) برگزار مي شود و ما بارها ديديم كه فوتبال به دليل ورود توپ به خيابان با تأخير آغاز شد .

ديگر شهروند ياسوج هم مي گويد : بيش از 7 بار براي تماشاي بازي شهرداري به ياسوج آمدم اما تنها دو بار موفق شدم بازي را ببينم چون ورزشگاه فعلي كمتر از دو هزار نفر ظرفيت دارد .

قلعه نوعي سر مربي تيم تراكتور سازي شهر ياسوج هم اين زمين ورزشي را به چراگاه دام تشبيه كرد و علت باخت تيم خود به شهرداري را هم همين مسئله دانست .

فولاد اهواز هم كه در جام حذفي كشور نتيجه را در ياسوج به شهرداري ياسوج واگذار كرد هم از وضعيت اين زمين نگران بودند .

هرچند مردم ساخت ورزشگاه 15 هزارنفري دولت آباد را تنها راه برون رفت مي دانند اما عده اي هم عنوان كردند : نکته جالب ورزشگاه 15 هزار نفري ياسوج آن است که به دليل توسعه شهر، هم اکنون ورزشگاه در منطقه مسکوني قرار دارد و حتي يکي از خيابان هاي اصلي اطراف اين ورزشگاه به گونه اي است که 2 ماشين سواري به سختي از کنار هم عبور مي کنند با اين وضعيت تصور کنيد که يک بازي فوتبال برگزار شود و 15 هزار نفر بخواهند رفت و آمد کنند، آن وقت چه ترافيکي پديد خواهد آمد.

سعيد عباسي خبرنگار واحد مركزي خبر هم كه چندين بار از روند اين پروژه گزارش تهيه كرد گفت: زمين اين ورزشگاه چندين سال قبل تدارك ديده شد و آن موقع هنوز اين منطقه در حاشيه شهر واقع شده و مسكوني نبود و امروز اين ورزشگاه در منازل مسکوني قرار دارد.

به گفته اين خبرنگار اگر زمين اين ورزشگاه در حال حاضر فروخته شود، با درآمد حاصل از آن مي توان ورزشگاهي بزرگ تر در منطقه اي دورتر از مناطق مسکوني ساخت.

به هر حال اين ورزشگاه هم اكنون با پيشرفت فيزيكي 71 درصد در حال ساخت است و اميد خيلي از فوتبال بازان و فوتبال دوستان استان است .

استاندار كهگيلويه و بويراحمد در بازدید از روند ساخت و تکمیل ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج اظهار داشت: روند پیشرفت پروژه ورزشگاه 15 هزار نفری دولت‌آباد یاسوج از نيمه دوم امسال به بعد رضایت‌بخش بوده است .

اکبر نیکزاد ابراز داشت: و طی چند ماه گذشته پیشرفت فیزیکی آن از 55 درصد در نيمه اول امسال به 71 درصد رسیده است.

‌استاندار کهگیلویه و بویراحمد بعد از بازدید در نشستی با مجری، پیمانکار، مشاور و دست‌اندرکاران ورزشگاه 15هزار نفری دولت آباد یاسوج تاکید کرد: با توجه به‌کمبود زمین فوتبال در یاسوج، این پروژه را برای انجام مسابقات داخلی استان آماده و سپس به مرور بقیه کارها را تکمیل کنند.

هم اكنون 50 نفر نيروي انساني در بخش هاي مختلف اين پروژه در حال اجرا و تكميل آن هستند و اسكلت سازه اي و كارهاي سخت كاري اين ورزشگاه به صورت 100 درصد به اتمام رسيده و كار چمن و پاركينگ و تمامي قطعات بتني سكوي تماشاگران انجام گرفته  و مسئولان در حال رايزني براي خريد و نصب صندلي هستند .

نيكزاد با بيان اينكه بخش هاي تاسيساتي و برقي ورزشگاه ياسوج 60 درصد پيشرفت فيزيكي دارد ، اظهار داشت: اين ورزشگاه داراي پيست دو ميداني مي باشد كه در استانه تكميل است و مي تواند به ورزش دو ميداني استان نيز كمك شاياني كند .

وي برآورد اوليه اين پروژه 6 ميليارد و 700 ميليون تومان عنوان كرد و گفت : كه با توجه به توسعه ورزشگاه و ارتقاي برخي قسمت ها اين اعتبار افزايش داده شد و به ده ميليارد تومان ارتقاء يافت .

مدير كل تربيت بدني استان گفت : با توجه به اهميت پروژه بصورت ماهانه مورد بازديد استاندار و بصورت هفتگي گزارش روند پيشرفت پروژه از طريق دفتر فني استانداري پيگيري مي شود.

محمد شفيعي افزود : شهر ياسوج هم اكنون فاقد ورزشگاه استاندارد است و با وجود مشكلات موجود هم اكنون 35 تيم از ورزش اين استان در ليگهاي برتر و يك كشور مواجه حضور دارند.

وي مهمترين ضعف ورزش استان را ميزباني نكردن مسابقات كشوري دانست و اظهار داشت:‌ اميدواريم با راهكارهايي كه براي اين مهم اتخاذ شده است در آينده نزديك به افق روشني در ورزش كشور دست يابيم.

مدير كل تربيت بدني كهگيلويه وبويراحمد گفت: با پيگيري هاي انجام شده و در دست اقدام از سوي اين اداره كل و استاندار پيش بيني مي شود طرح ورزشگاه 15 هزار نفري دولت آباد ياسوج تا پايان خرداد سال 91 به بهره برداري برسد.