Skip to Content

کلگ

کلگ


Loading the player...

کلگ یکی از خوراکی های مرسوم در استان کهگیلویه و بویراحمد است که در واقع همان آرد بلوط است. طرز تهیه آن بدین صورت است که در ابتدا بلوط های تهیه شده و رسیده برای بهره برداری را در آفتاب می گذارند تا خشک شود و سپس پوسته خشک آن را جدا می کنند و دانه های بدون پوسته را آسیاب کرده تا به صورت آرد دربیاید. برای اینکه از آرد تهیه شده بتوان نان نسبتأ شیرین و خوشمزه پخت نمود آن را یکی دو شبانه روز به صورت خیسانده و خمیر شده در می آورند یعنی به اصطلاح آن را می خوابانند تا شیرین شود و بعد خمیر آماده شده را به صورت لایه های نسبتأ نازکی در می آورند و روی تابه داغ می گذارند تا به صورت نان در آید. نان پخته شده را در اصطلاح محلی کلگ می گویند.
از آرد بلوط می توان استفاده های دیگر نمود. از جمله اینکه گلوله های خمیری آن که از قبل در یخچال یا جای مناسب دیگر نگهداری شده است در آبگوشت و کله پاچه مخلوط می نماید دیگر استفاده اینکه می توان آرد بلوط را با آرد گندم مخلوط نموده و از مخلوط این دو نان پخت می شود که مقداری سفت و قهوه ای رنگ است.

از دیگر استفاده های بلوط می توان به پوسته درونی آن اشاره نمود. پوسته داخلی بلوط «جَفت» نام دارد که در رنگرزی استفاده می شود و برای ناراحتی های گوارشی مناسب بوده و بسیار تلخ می باشد.