جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

عزم همگانی برای مقابله با ویروس کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

عزم همگانی برای مقابله با ویروس کرونا

عزم همگانی برای مقابله با ویروس کرونا

در جلسه پیشگیری از ویروس کرونا بر تلاش همگانی، عزم جدی و تلاش مضاعف همه دستگاهها و مردم برای مقابله با این ویروس تاکید شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی این استان در جلسه‌ای با حضور نماینده اصناف، شهرداری و فرمانده تیپ ۴۸ فتح با اشاره به اینکه همه باید برای مقابله با ویروس کرونا پای کار باشند گفت: در صورتی که آمار افراد مبتلا به این ویروس افزایش نیابد نگرانی‌ها از شیوع این بیماری به شدت کاهش می‌یابد.
بانشی افزود: شهرداری موظف شده سوله بحران را به دانشگاه تحویل دهد و در صورت افزایش احتمالی مبتلایان این سوله از همین امروز مجهز شود.
وی ادامه داد: ذخیره مواد ضد عفونی از سوی شهرداری نیز باید انجام و پس از منطقه بندی شهر یاسوج برای ضد عفونی برنامه ریزی شود.
بانشی از ضد عفونی ۴۲۰ مرکز بهداشتی و درمانی فعال در استان خبر داد و بر سرعت بخشی این کار تاکید کرد.
فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان نیز گفت: ۴ دستگاه ویژه ضد عفونی مکان‌های عمومی وخیابان‌ها آماده است و شب گذشته نیر سه بیمارستان شهر یاسوج ضدعفونی شدند.
رییس بیمارستان شهید جلیل یاسوج نیز با بیان اینکه این بیمارستان به عنوان بیمارستان معین برای مبتلایان به کرونا در نظر گرفته شده گفت: تاکنون در استان مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا نداشته ایم.
وی افزود: برای افزایش ضریب ایمنی در این بیمارستان ۵ بخش فعال شده و بیماران به صورت تفکیکی بستری هستند.
رییس بیمارستان شهید جلیل یاسوج ادامه داد: تمامی پسماند‌های این بیمارستان میکروب زدایی می‌شوند و برای کارگران شهرداری نیز نباید در این زمینه نگرانی وجود داشته باشد.
شهردار یاسوج هم از آمادگی شهرداری برای مقابله با این ویروس خبر داد و گفت: نه تنها سوله بحران بلکه هر ساختمان اداری که نیاز شد تخلیه می‌شود.
مقدم افزود: بازارچه‌های عید و ماهی فروشی‌ها تعطیل هستند و اتوبووس‌های شهرداری نیز ضد عفونی می‌شوند.
وی با بیان اینکه کار ضدعفونی مکان‌ها و معابر آغاز شده و مناطقی که در ورودی شهر واقع شده اند نیز در اولویت ضدعفونی هستند.
در این جلسه مقرر شد اصناف در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا از مواد ضد عفونی استفاده کنند.