جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹

عزم ملی - نمایش محتوای صدا

 

 

عزم ملی

عزم ملی

سال 1393 از طرف مقام معظم رهبری با نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است. رهبر معظم انقلاب در بیان علت انتخاب شعار سال به عنوان نقشه راه کلی سال 1393 به گامهای بلند و تجربیات موفق ملت وامکانات و ظرفیت های وسیع کشور اشاره کردند و فرمودند: مسیر پر افتخار اقتدار ملی با تمرکز مسئولان و مردم به این شعار با شتاب بیشتری پیموده خواهد شد.

ایشان در تشریح عناصر اصلی قدرت یک ملت، برخورداری از تسلیحات پیشرفته را لازم دانستند اما افزودند: اقتصاد، فرهنگ و علم سه عنصر برجسته اقتدار ملی است که با یاری خداوند در 12 سال اخیر درباره علم و  دانش پیشرفتهای درخشانی داشته ایم.

رهبر معظم انقلاب اهتمام جدی درباره دو عنصر دیگر اقتدار ملی یعنی اقتصاد و فرهنگ را ضروری برشمردند و افزودند: باید اقتصاد ایران را به گونه ای قوی کنیم که هیچ تکانه ای در جهان و هیچ کس در هیچ جای دنیا چه امریکا و چه غیر آمریکا نتواند با یک تصمیم گیری و یک نشست و برخاست بر اقتصاد کشور و معیشت مردم اثر بگذارد که این همان اقتصاد مقاومتی است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به نقش اساسي و برجسته ي مشاركت و حضور مردم در «زندگي و سازندگي كشور» خاطرنشان كردند: هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، كار بدون حضور مردم پيش نخواهد رفت و گروههاي گوناگون مردمي بايد با اراده و عزم راسخ ملّي در اين عرصه ها نقش آفريني كنند.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: مسئولان هم موظفند با توكل به خداوند و با تكيه ي بر مردم، در هر دو عرصه ي اقتصاد و فرهنگ، مجاهدانه وارد ميدان عمل شوند.
ايشان تاكيد كردند: آنچه در سال جديد پيش رو داريم، عبارت است از اقتصادي كه به كمك مسئولان و مردم شكوفايي پيدا كند، و فرهنگي كه با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوي حركت بزرگ كشور و ملت ما را معين كند.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر ضرورت استفاده از تجربه ها و عبرتهاي گذشته در تصميم گيري هاي آينده، به ارزيابي كيفيت تحقق شعار «حماسه سياسي و حماسه اقتصادي» پرداختند و فرمودند: در سال ۹۲، حماسه سياسي با حضور مردم و تلاش مسئولان در عرصه هاي مختلف نظير انتخابات، راهپيمايي هاي بزرگ و عرصه هاي ديگر به بهترين شكل تحقق پيدا كرد و با دست بدست شدن قدرت اجرايي در كمال امنيت و آرامش، حلقه ي جديدي از سلسله ي طولاني مديريت كشور شكل گرفت.

انعکاس وانتقال دقیق و واقع بینانه شعار سال از مهم ترین وظایف رسانه می باشد در همین راستا صدای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در ویژه برنامه ای با عنوان "عزم ملی" به مدت 30 دقیقه به تبیین شعار سال می پردازد.

در این برنامه استفاده از کارشناسان مجرب استانی در حوزه های مختلف اقتصادی و فرهنگی مشکلات و معضلات اقتصادی و فرهنگی با  ارائه راهکار برای توسعه اقتصادی و فرهنگی برای شنوندگان تبیین می شود.همچنین استفاده از کلام مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال، معرفی سایت هایی که در این زمینه فعال هستند و گزارش از دیگر بخش های این برنامه می باشد.

این برنامه در روز های پنج شنبه ساعت 11:30 پخش می گردد و تکرار آن نیز روز جمعه ساعت 21:30 می باشد.

 

تهیه کننده: مسعود رشیدی

گوینده: طلعت رضایی زاده

گزارشگر: سمیه عوض پور