Skip to Content

طرح نیروگاه سد چم شیر شهریور 95 آبگیری می شود

طرح نیروگاه سد چم شیر شهریور 95 آبگیری می شود


فرماندار گچساران گفت: طرح بزرگ نیروگاه سد چم شیر در شهریور سال 95 آبگیری خواهد شد.

محمد شفیعی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج  افزود: عملیات اجرایی این طرح در بخش های مختلف با شتاب خوبی در حال اجراست.

وی با بیان این که بخش های حفاری و جاده دسترسی بیشترین پیشرفت فیزیکی طرح احداث سد چمشیر را دارند، تصریح کرد: این بخش ها به ترتیب با 85 و 65 درصد پیشرفت کاری در حال اجرا هستند.

فرماندار گچساران بیان کرد: تاکنون سه میلیون و چهارصد هزار تن عملیات خاکبرداری و حفاری با فعالیت 350 دستگاه تجهیزات خودرویی سنگبن در این طرح انجام شده است.

شفیعی با اشاره به انجام 90 هزار متر مربع بتن ریزی در طرح سد چمشیر افزود: عملیات خاکبرداری و حفاری تا پایان فروردین سال 93 آینده به پایان میرسد.

وی از آغاز عملیات اجرایی یک میلیون و 400 متر مکعب بتن ریزی در اردیبهشت سال آینده در این طرح خبر داد.

فرماندار گچساران حجم مخزن این سد را بیش از دو میلیارد متر مکعب برآورد کرد و ابراز امیدواری کرد: اتمام این طرح با آبیاری 110 هزارهکتاراز اراضی کشاورزی استان های بوشهر و خوزستان، تولید 175 مگابات برق ، مزایای گردشگری و ایجاد فرصت های بتواند تحولی چمشمگیر در اقتصاد استان های جنوبی کشور ایجاد کند.

طرح نیروگاه سد چمشیر با 220 میلیون یورو اعتبار از طرح های ملی کشور است که عملیات اجرایی آن در 20 کیلومتری شهردوگنبدان مرکز شهرستان گچساران با 17 در صد پبشرفت فیزیکی در حال اجراست.