Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

ضرورت احداث پایانه صادراتی برای استان

ضرورت احداث پایانه صادراتی برای استان


معاون برنامه ریزی استاندار با بیان اینکه وجود پایانه حمل و نقل صادرات برای استان ، امری ضروری است ، گفت: اولین مزیت وجود این پایانه ، ساماندهی آمار دقیق ، منسجم و قابل اطمینان از میزان صادرات استان است.

علی حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج افزود: برای برنامه ریزی در جهت توسعه صادرات ، ملاک اول در دست داشتن آمار منسجم و دقیق از میزان صادرات استان است.

وی فراهم نمودن فضایی جهت ارایه خدمات به صادرکنندگان، بسته بندی و برندسازی را از دیگر مزیت های احداث پایانه حمل و نقل صادرات عنوان کرد و اظهار داشت:با توجه به اینکه یکی از راههای تقویت صادرات، معرفی توانمندیها و تولیدات استان است وجود نمایشگاه های معرفی محصولات استان نیز لازم است.

معاون برنامه ریزی به ضرورت تنوع بخشی به محصولات صادراتی استان اشاره کرد و گفت: می توان از همه تولیدات استان به ویژه در بخش کشاورزی جهت توسعه صادرات استفاده کرد.

نوروزی هدف از تنوع بخشی در صادرات را توسعه استان بیان کرد و گفت: باید از محصولات استان نهایت استفاده صورت گیرد تا علاوه بر تبلیغ محصولات در دیگر کشورها ، درآمدزایی برای استان ایجاد شود.