جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

ضرب الاجل استاندار برای صدور مجوز سرمایه گذاری - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرب الاجل استاندار برای صدور مجوز سرمایه گذاری

ضرب الاجل استاندار برای صدور مجوز سرمایه گذاری

سرمایه گذاری که دنبال مجوز است باید حداکثر تا یک ماه تعیین تکلیف شود.

استاندار در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد که با حضور معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی برگزار شد با بیان اینکه سیاست‌هایی که دولت در پیش گرفته در راستای کمک به تولید است گفت: با وجود اینکه اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد فعال است و افراد شاخصی هم در حوزه اقتصاد دارد اما بازار بورس و سرمایه ندارد .

حسین کلانتری افزود: در اینکه نظام توجه خاصی به کهگیلویه و بویراحمد داشته و دارد شکی نیست اما به دلیل شرایط خاص جغرافیایی این استان هزینه جاده سازی و برخی طرح های عمرانی دیگر چندین برابر سایر استانها است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به دغدغه تولید کنندگان پاسخ داد و گفت: دستگاه‌ها موظف شدند نیازمندی‌های خود را از استان تامین کنند و اگر محصول مورد نیاز در استان تولید نشده آن وقت از خارج استان تامین کنند.

وی در خصوص طولانی شدن روند اعطای مجوز برای سرمایه‌گذاران گفت: در بحث پنجره واحد مصوب کردیم کسی که دنبال مجوز است باید حداکثر تا یک ماه تعیین تکلیف شود و اگر مراجعه‌کننده‌ای ادعا کند که بعد از یک ماه پاسخش داده نشده با جدیت پیگیری می‌کنیم.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زمینه حضور سرمایه‌گذار در استان فراهم است، افزود: ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ۸۷۵ طرح در حوزه‌های مختلف اختصاص یافته که نیاز به سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به آمار ثبت شده ۹ هزار و ۲۱۶ جوینده کار در سامانه اشتغال گفت: برای اشتغال این افراد ۹۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که از این فرصت برا سرمایه‌گذاری و اشتغال استفاده شود.

وی عنوان کرد: می‌پذیرم که گاهی سرمایه‌گذار سرگردان می‌شود اما در پاره‌ای از مواقع هم بخش خصوصی پای کار نیست هر چند که دولت در کنار بخش خصوصی است.

کلانتری خواستار اختصاص منابع بیشتر بانکی به استان شد و افزود: ۸۰ درصد سپرده‌گذاری‌ بانک‌های خصوصی در خود استان هزینه شود.

اما جلیلی معاون امور مجلس وزیر اقتصاد در پاسخ به این خواسته استاندار گفت: در صورتی که مکان برای دسترسی به بازار بورس ایجاد شود بخشی از نمایندگی بورس تهران در یاسوج فعال می‌شود.

جلیلی افزود: تولیدات این استان از گمرک سایر استان‌ها صادر می‌شود که در این استان نیاز به سرمایه‌گذار قوی احساس می‌شود.