Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

صددرصد جمعیت روستایی استان ، زیر پوشش طرح پزشك خانواده روستایی قرار دارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی و رییس مركز بهداشت كهگیلویه و بویراحمد در آیین تودیع و معارفه مدیر شبكه بهداشت درمان گچساران گفت: همه زیر ساخت های لازم برای اجرای طرح پزشك خانواده شهری در سطح این استان مهیا شده و این آمادگی به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی نیز اعلام شده است.

رشید غفاری افزود: تجهیزات لازم از جمله امكانات سخت افزاری و نرم افزاری برای اجرای طرح ملی پزشك خانواده در بیمارستان ها و مراكز بهداشتی ،درمانی سطح استان تامین شده است.

وی گفت: حدود 300 هزار نفر در این استان واجد شرایط بهره مندی از طرح پزشك خانواده شهری است كه تاكنون نام نویسی از 84 هزار شهروند و 230 پزشك و پیراپزشك انجام شده است .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی و رییس مركز بهداشت كهگیلویه و بویراحمد افزود: تقسیم بندی شهرهای گچساران، یاسوج و دهدشت در قالب بلوك های 10 هزار نفره انجام شده و تنها دغذغه مسوولان اجرایی طرح پزشك خانواده شهری در استان كهگیلویه و بویراحمد تكمیل نام نویسی شهروندان است .

وی گفت: صددرصد جمعیت روستایی كهگیلویه و بویراحمد با بیش از 300 هزار نفر جمعیت ،زیر پوشش طرح پزشك خانواده روستایی قرار دارد .