جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

شکوه فجر در قله دنا - نمایش محتوای خبر

 

 

شکوه فجر در قله دنا

شکوه فجر در قله دنا

تولید 41 عنوان برنامه در 700 قسمت با 12 هزار دقیقه بهمناسبت دهه مبارک فجر، در حوزه‌های صدا، سیما، خبر و فضای مجازی، دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان کهگیلویهوبویراحمد را تبیین می‌کنند.

صداوسیمای مرکز کهگیلویهوبویراحمد بهمناسبت فرارسیدن چهلویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌ و ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره)  12 هزار دقیقه از برنامههای خود را به این رویداد عظیم  می‌پردازد.
صداوسیمای استان باهدف تبیین و تحلیل زوایای آشکار و ناپیدای سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی‌با تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، گزارش و برنامه‌های خبری و تولیدات فضای مجازی رویکرد برنامه‌های خود را به چگونگی شکلگیری انقلاب اسلامی اختصاص داده است.

برنامه «مثبت40» استودیوی اختصاصی خود را در اختیار مردم و مسئولان قرار میدهد. در ایام دهه فجر، از تمام مناطق 13 گانه شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد گروه سرود مدارس تمام مناطق استان دعوت میشود تا با حضور در استودیوی برنامه به اجرای سرودهای انقلابی بپردازند. دانشآموزان و جوانان با حضور در برنامه از اهمیت چهلویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌ و سخن به میان می‎‎آورند. برنامه «مثبت40» از 12 تا 22 بهمن، هر شب به 60 دقیقه از سیمای دنا بهطور زنده برای هم استانی‌ها روی آنتن میرود.
تشریح رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ با موضوع «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» با استفاده از گرافیک و طراحی جذاب و در ساختار موشن گرافیک و اینفوگرافیک، سخنان شهید حاج قاسم سلیمانی درباره پاسداری از کیان ایران اسلامی،  انعکاس مراسم و جشن‌های استانی ویژه دهه فجر، دعوت از خانواده‌ها و فعالان انقلابی در برنامه‌ها، نشان دادن شورو شوق مردم استان در استقبال از دهه مبارک فجر، گزارش و مصاحبه، اصناف و بازاریان، جوانان و تحصیلکرده‌ها، علما و اندیشمندان، عشایر و روستاییان مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد، مستند گزارشی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و زیربنایی استان در برنامه‌های پرمخاطب رادیویی و تلویزیونی از مهمترین اقدامات شبکه استانی دنا در ایام دهه فجر است.
صدای شبکه استانی دنا نیز با تولید 10 برنامه رادیویی در دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی‌با عنوان «رادیو انقلاب» هر شب به مدت 60دقیقه، «کاروان انقلاب» به مدت 30 دقیقه، «پیام انقلاب» هر روز بهمدت 10 دقیقه، «آوای انقلاب» هر روز بهمدت 30 دقیقه، مستندهای 45 دقیقهای و 30 دقیقه ای «آن روزها» و «از فلوریدا تا فتح المبین»، «راویان 57»  و «لاله‌های انقلاب» در ساختارهای متنوع و گوناگون با هدف ایجاد نشاط و بازگویی تاریخ انقلاب اسلامی متناسب با سنین محتلف، تحولات استان در انقلاب 57، خاطرات مبارزان و شخصیتهای انقلابی، سرود و آهنگ هابی انقلابی، با هدف بیان خاطرات فعالان انقلابی، ارتباط زنده با گزارشگران و خبرنگاران مستقر در شهرستان‌های استان، نمایشهای کوتاه رادیویی در برنامه‌ها، تولید و پخش برنامه  رادیویی «روز انقلاب» ویژه با هدف انعکاس مراسم و حضور پرشور مردم  شهرستانها استان در راهپیمایی 22 بهمن نیز از اقدامات رادیو دنا در این ایام است.
استفاده از ظرفیت رادیونما با هدف بیان ویژگی‌های انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اقتدار نظام جمهوری اسلامی در منطقه، طراحی صفحه ویژه دهه فجر در وب سایت مرکز، تولید اینفوگرافیک، فتوکلیپ و عکس نوشته برای انتشار در فضای مجازی، پخش برنامه‌های تامینی، نمایشهای رادیویی، ویژه برنامه‌های تلویزیونی، میان برنامه‌های جذاب، سرود و نماهنگهای انقلابی، پخش فیلم و سریالهای شاد با موضوع انقلاب اسلامی و ... از فعالیتهای دیگر شبکه‌استانی دنا در ایام دهه فجر است.
پوشش خبری جشنها، ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری، پوشش زنده از مراسم راهپیمایی 22 بهمن در استان ، پوشش خبری جلسات ستاد دهه فجر استان، آمادهسازی تیمهای خبری در شهرستان‌ها و مرکز استان برای پوشش برنامه‌های دهه فجر، مصاحبه با اقوام مختلف استان در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، دعوت از کارشناسان و مدیران ارشد استان در برنامه‌های خبری در خصوص افتتاح طرحهای عمرانی در دهه فجر و ... از برنامه‌های واحد خبر شبکه دنا در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی‌ بهشمار میآید.
معاونت فضای مجازی این مرکز نیز به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی، تولید پوستر، اینفوگرافیک، عکس نوشت، ویدئوگرافی، تولید و تأمین موسیقی تصویر و فتوکلیپ، برگزاری عکس واره مردمی، جریان سازی در شبکه‌های اجتماعی، ایجاد صفحه ویژه در وب سایت مرکز، معرفی برنامه‌های رادیو و تلویزیون در بستر فضای مجازی و بارگذاری محتواهای تولید شده در وب سایت مرکز و پیامرسانی برای چهلویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌ برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده است.