Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

شویل آبادی

شویل آبادی


 

برنامه شویل آبادی هر روز به مدت 45 دقیقه به صورت زنده برای شنوندگان شبکه رادیویی دنا، علی الخصوص روستائیان و عشایر استان پخش می شود.

قشر عظیمی از مردم استان در روستاها زندگی می کنند و این استان بیش از 2000 روستا دارد. پرداختن به آداب و رسوم و ارتقای سطح فرهنگی روستائیان و عشایر ، تقویت خرده فرهنگها از اهداف مهم تولید این برنامه می باشد.

معرفی یکی از روستاهای نمونه در استان با رعایت پراکندگی جغرافیایی در زمینه های مختلف کشاورزی ، اقتصادی ، فرهنگی و .... در هربرنامه ، معرفی جاذبه های گردشگری روستاها و مناطق عشایری استان، پرداختن به ضرب المثل های ترکی و لری از بخشهای این برنامه می باشد. همچنین دراین برنامه در بخشی تحت عنوان شونم احساس یکی از شاعران استان برای شنوندگان معرفی می شود.

معرفی افراد موفق روستا وعشایر و تشویق روستائیان و عشایربه کار وتلاش؛ معرفی اماکن زیارتی، بحث آموزش مذهبی و پرداختن به مسائل دینی و مذهبی روستائیان و عشایر در برنامه نیز دیده شده است. از دیگر بخشهای برنامه معرفی شهدای روستا و عشایر می باشد. در این برنامه به تناسب موضوع برنامه که در زمینه های مختلف منزلت خانواده، سبک زندگی، افزایش جمعیت، شعار سال و ... از کارشناسان مختلف و خبره هم استانی بهره گرفته می شود.

بخش نمایشی برنامه که یک روز در میان پخش می شود و باگویش محلی اجرا می شود دربرنامه طراحی شده است.تهیه گزارش موضوعی که به صورت صمیمی با افراد روستا اجرا می شود بخش دیگری از برنامه است که در آن از مسجد روستا نیز گزارش تهیه و پخش می شود.

گوینده : طیبه صادقی

تهیه کننده:  مهردادمحمدیان فر

گزارشگر: حاتم ناطق زاده