Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

شهادت امام حسین (ع)تاریخی ترین پیروزی تشیع است

شهادت امام حسین (ع)تاریخی ترین پیروزی تشیع است


نماینده ولی فقیه درکهگیلویه وبویراحمد گفت: شهادت امام حسین (ع) تاریخی ترین پیروزی برای تشیع و اسلام و تاریخی ترین شکست برای دشمنان اسلام ودین خدا بود.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران یاسوج، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در جمع مردم روستای امام زاده علی (ع) شهرستان چرام افزود: ملاک شکست و پیروزی درجنگ هدف است و آنچه که سالارشهیدان برای آن با دشمن جنگید حفظ دین و اقامه نماز بود که با نثار جان خود به این هدف والا رسید.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف معاویه و یزید از جنگ با امام حسین (ع) از بین بردن رسالت نبوت و امامت و مهجور کردن نام ائمه اطهار و دین خدا بود، تصریح کرد: درقیام کربلا دین خدا زنده شد و دشمنان اسلام و یزیدیان برای ابد شکست خوردند.

آیت الله ملک حسینی عزت ، شرافت ،انسانیت ،حیا، ایثار، فداگاری و احیای تمام فضایل انسانی و الهی را از برکات قیام عاشورا خواند و افزود: قیام کربلا مسیر هدایت الهی را تکامل بخشید و اقامه نماز و احیای ارزشهای اسلام ناب محمدی (ص) از برکات قیام کربلا و شهادت سالارشهیدان است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد به کرامات حرم نوادگان ائمه اطهار از جمله امامزاده علی از نوادگان امام جواد(ع) اشاره کرد و گفت: بقاع متبرکه ستارگان درخشانی است که زیارت آنها روح معنویت و پاکی را برای انسان به ارمغان می آورد.

وی برلزوم ترویج فرهنگ اقامه نماز و برپایی نماز جماعت و حضور جوانان درنماز جماعت تاکید کرد و گفت: وجود بقاع متبرکه برکت خیری به لحاظ سیاحتی و زیارتی است.

نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری برلزوم رفع مشکلات ساخت بنای امامزاده علی(ع) و توسعه خدمات این روستا از جمله گازرسانی ،راه و بهسازی تاکید کرد.