سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

شناسایی واحد های معدنی مشکل دار با هدف حمایت مالی - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی واحد های معدنی مشکل دار با هدف حمایت مالی

شناسایی واحد های معدنی مشکل دار با هدف حمایت مالی

75واحد تولیدی معدنی در کهگیلویه وبویر احمد برای فعال سازی و افزایش ظرفیت استخراج و رونق تولید به حمایتهای مالی نیاز دارند.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت معدن و تجارت استان گفت: 75واحد تولیدی معدنی در استان وجود دارد که به واسطه کمبود منابع در بخش های بیمه ای و سرمایه در گردش با رکود مواجه اند و برای فعال سازی و افزایش ظرفیت استخراج و رونق تولید به حمایتهای مالی نیاز دارند .

فرامرزی به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حمایت از واحد های تولیدی اشاره کرد و افزود: سازمان صنعت معدن و تجارت با لبیک به فرمان رهبری خدمات قابل توجهی مانند احیاء و فعال سازی معادن غیر فعال ، تامین تسهیلات مورد نیاز ماشین آلات معدنی، ایجاد زیرساختهای مورد نیاز، ارایه مشاوره های فنی و کار شناسی به معدنکاران با مشارکت صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ارایه می کند.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت معدن و تجارت استان اضافه کرد: با احیاء واحد های مشکل دار حدود 60 فرصت شغلی به مشاغل موجود در بخش خصوصی افزوده می شود.

فرامرزی از واحد هایی که به حمایت نیاز دارند خواست به آدرسpbm.ssmines.ir مراجعه و مشخصات خود را برای دریافت خدمات ثبت کنند.

وی کار شناسایی معادن غیر فعال را یکی از اولویت های اقتصادی استان برشمرد و افزود: آن دسته از واحد هایی که توجیه اقتصای داشته باشند حمایت و احیاء می شوند.

فرامرزی مخالفت دستگاه های اجرایی در واگذاری عرصه و یا کاهش عرصه پیشنهادی برای فعالیت معدنی، معارضات محلی، هزینه های زیاد خرید ماشین الات معدنی و قطعات یدکی، کمبود منابع مالی برای پی جویی اکتشافی مواد معدنی را ازجمله موانع معدنکاران کهگیلویه وبویر احمدی برشمرد.