سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

شرکت در مراسم مهمترین عامل شیوع کرونا در چرام - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت در مراسم مهمترین عامل شیوع کرونا در چرام

شرکت در مراسم، مهمترین علت شیوع بیماری کرونا در شهرستان چرام است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام در جلسه اضطراری شورای سلامت شهرستان چرام گفت: تجمع در مراسم عزا و عروسی از عوامل اصلی شیوع بیماری کرونا در شهرستان چرام است که با توجه به آغاز موج دوم کرونا نیاز است از هر گونه تجمع در این شهرستان جلوگیری شود.
جعفری با اشاره به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از تجمعات افزود: هیچ گونه مراسم و تجمعی نباید در مساجد برگزار شود و مساجد تنها برای ادای فرایض دینی به مدت نیم ساعت با رعایت دستورالعمل ههای بهداشتی باز است.
وی با بیان اینکه شهرستان چرام جزو موفق‌ترین شهرستان‌ها در زمینه غربالگری، شناسایی، بیماریابی و کنترل بیماری کرونا بود است، بیان کرد: بی توجهی مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی و ورود مسافرانی از استان‌های خوزستان و بوشهر موجب ابتلای چند نفر به بیماری کرونا در این شهرستان شده است.
جعفری با بیان اینکه از این خانواده‌ها نمونه گیری  شد گفت: افراد آلوده شناسایی شدند و به آنها توصیه شد در خانه بمانند

وی افزود: باید برای مسافرانی که از استان‌های همجوار که وضعیت قرمز دارند و به شهرستان چرام سفر می‌کنند چاره اندیشی شود.
وی ادامه داد: با توجه به احتمال شیوع ویروس کرونا باید مسیر ورودی به مناطق گردشگری باغ عمران، شرابگرو، سادات و مناطق سردسیری طسوج مسدود شود.
رئیس شبکه بهداشت چرام با بیان اینکه بانک‌ها باید در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جدیت بیشتری داشته باشند، اضافه کرد: در بانک و کنار خودپرداز‌ها باید لوازم بهداشتی برای ضدعفونی وجود داشته باشد که این کار توسط بانک‌های شهرستان چرام رعایت نمی‌شود.
وی با اشاره به ضرورت رعایت فاصله گذاری در ادارات با قرار دادن برچسب یا رنگ برای مراجعه کنندگان، بیان کرد: همه کارکنان ادارات و بانک‌ها باید از ماسک و دستکش استفاده کنند و مسئولان ادارت موظف هستند از بودجه ادارت، برای کارکنان ماسک و دستکش تهیه کنند.
فرماندار شهرستان چرام در این جلسه گفت: متاسفانه حساسیت مردم نسبت به ویروس کرونا کمتر شده و به همان میزان هم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کمتر شده است.
هادی فتاحی اصل افزود: دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند با توجه به وسعت روابط اجتماعی که دارند به آگاه سازی مردم در خصوص خطرات ویروس کرونا اقدام کنند.