Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

شرایط برای افزایش مدت زمان اقامت گردشگران نوروزی فراهم شود

استاندار كهگیلویه و بویراحمد گفت: شرایط لازم برای افزایش مدت زمان اسكان و اقامت گردشگران نوروزی در نقاط مختلف این استان از سوی متولیان امر فراهم شود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج، دكتر سید 'حسین صابری' در نشست ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی كهگیلویه و بویراحمد افزود: فرصت ها و موقعیت های گردشگری این استان متعدد و مختص تعطیلات نوروز نیست و به همین دلیل باید در تمام ایام سال مورد استفاده بهینه قرار گیرند.

وی بیان كرد: تحقق این امر مهم نیازمند همت متولیان امر، برنامه ریزی اصولی و مدیریت صحیح است.

صابری با اشاره به لزوم برگزاری منظم نشست های ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی كهگیلویه و بویراحمد، اظهار كرد: به منظور رفع كاستی ها و تقویت نقاط قوت باید عملكرد دستگاه های اجرایی عضو این ستاد چندین بار در طول سال ارزیابی شود.

وی خواستار نظارت دقیق و مستمر بر نحوه ارائه خدمات صنوف مختلف شامل نانوایی ها، تعمیرگاه ها، بیمارستان ها، درمانگاه ها، اورژانس ها، داروخانه ها، خودپردازها، هتل ها، میهمان پذیرها و مجتمع های اقامتی به گردشگران در ایام نوروز 92 شد.

صابری عنوان كرد: تشویق و ترغیب بخش خصوصی می تواند كمك بسزایی به تامین زیرساخت های مورد نیاز حوزه گردشگری كهگیلویه و بویراحمد كند.

وی ابراز داشت: كهگیلویه و بویراحمد به لحاظ نصب تابلوهای اطلاع رسانی به مسافران نوروزی در اماكن گردشگری و مبادی ورودی شهرهای این استان دچار كمبودها و نواقصاتی است كه باید تا یك ماه آینده با همكاری شهرداری های 17 گانه و ادارات كل میراث فرهنگی و راه و شهرسازی استان برطرف شود.

استاندار كهگیلویه و بویراحمد افزود: در نمایشگاه های ایام نوروز كه در نقاط مختلف این استان برپا می شود باید اموری از قبیل كنترل قیمت، رعایت كیفیت و اولویت دادن به حضور تولیدكنندگان بومی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مدنظر قرار گیرد.

صابری بر لزوم ترمیم حفاری های انجام شده در كوچه ها و خیابان های تمام شهرهای كهگیلویه و بویراحمد بویژه شهر یاسوج تا قبل از آغاز ایام نوروز 92 از سوی شهرداری های 17 گانه و شركت های خدمات رسان این استان تاكید كرد.

وی گفت: آبشار یاسوج جزو اماكن مهم تفریحی و گردشگرپذیر كهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود و به همین دلیل باید هر چه سریعتر اقدامات لازم در زمینه ساماندهی ورودی، نظافت، تامین روشنایی و زیباسازی آن انجام شود.

صابری خواستار كنترل بازار شهرهای مختلف كهگیلویه و بویراحمد بویژه شهر یاسوج به لحاظ قیمت و سلامت مواد غذایی در ایام نوروز 92، بسته بندی شیك و جذاب صنایع دستی و اصلاح نحوه آمارگیری از گردشگران این استان شد.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: آمادگی لازم برای استقبال، راهنمایی، اسكان و پذیرایی از مسافران نوروزی استان وجود دارد و برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم نیز در این زمینه انجام شده است.

'حمیدرضا واعظی زاده' افزود: كمیته های 14 گانه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی كهگیلویه و بویراحمد شامل كمیته هماهنگی های اداری و پشتیبانی، نظارت بر تاسیسات و موسسه های گردشگری، نظارت بر صنوف ارائه دهنده خدمات به مسافران، بهداشتی و درمانی، امداد و نجات، انتظامی و امنیتی، حمل و نقل، ترافیك و خدمات جاده ای، اطلاع رسانی و تبلیغات، دریافت پیشنهادها، انتقادها و رسیدگی به شكایات، خدمات شهری و رفاه عمومی، اسكان و اقامت، برنامه های فرهنگی، اجتماعی و هنری، امداد خودرو و خدمات بیمه ای و استخراج و پردازش آمار و اطلاعات تشكیل شده است.