Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

رونق صنعت آب استان در آبنده ای نزدیک

نماینده وزارت نیرو در کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به منابع غنی آب موجود در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود در آبنده ای نزدیک شاهد رونق صنعت آب استان در بخش های مختلف باشیم.

انور جمشیدنژاد در نشست کمیسیون آب و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وزارت نیرو از طرح های آبی دارای مطالعه دقیق حمایت می کند، گفت: بهره برداری بیشتر این استان از منابع غنی آب منطقه منوط به مطالعات دقیق تر و تفصیلی تر طرح های تامین آب است.وی افزود: در این صورت بهتر می توان از درخواست ها و نیازهای آب استان در وزارت نیرو دفاع کرد. وی بیان کرد: افزایش بهره وری و استفاده کهگیلویه و بویراحمد از منابع غنی آب خود انتظاری معقول است و باید اقدامات لازم برای تحقق این امر مهم در استان انجام شود.
جمشیدنژاد اظهار کرد: گرفتن تخصیص آب از وزارت نیرو در بخش های آشامیدنی، صنعت و کشاورزی آسان نیست و به ارایه برنامه مستند و کارشناسی شده نیاز دارد.
جمشیدنژاد ابراز داشت: کانال های اصلی و خطوط انتقال شبکه های آبیاری به دهدشت غربی، لیشتر و امامزاده جعفر انجام شده است.
وی افزود: برای تشکیل تعاونی آب بران و اجرای کانال های فرعی این شیکه ها دو موضوع مهم شامل محدودیت اعتبار برای اتمام کار و جذب آب بران برای مشارکت در مدیریت، بهره برداری و نگهداری از شبکه ها باید مدنظر متولیان امر قرار گیرد.
جمشیدنژاد گفت: تمهیدات لازم برای پیگیری تامین اعتبار مورد نیاز و جلب مشارکت مردم در زمینه بهره برداری و نگهداری از شبکه های فرعی آبیاری به دهدشت غربی، لیشتر و امامزاده جعفر هر چه سریعتر از سوی مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد اندیشیده شود. منبع: خبرمرکز